Asbest Nedir Hakkında Bilgi

Asbest Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Asbest Nedir, Asbest Ne Anlama Gelir, Asbest Ne Demektir, Asbest Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Asbest ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Asbest Anlamı

Kökenleri farklı, lifli yapılarıyla benzer görünümlü bir grup minerale verilen ad. Amyant da denir. Asbest adı, eskiden, amfibol grubundan bir kalsiyum, magnezyum, demir silikatı olan lifli aktinolite verilirdi. En çok bilinen asbest, yine amfibollerden krokidolit ya da mavi asbesttir. En değerlisiyse, bir magnezyum silikatı olan serpantinin, krizotil adıyla anılan uzun lifli türüdür. En çok Kanada ve SSCB’de bulunur. Türkiye’de özellikle Eskişehir yöresinde rastlanır. Uzun lifleri dokunarak ateşe dayanıklı giysi ve emniyet perdesi, kısa lifleriyse jipsle karıştırılarak levha yapımında ya da kalıplanarak özel tuğla, kiremit ve fren balatası üretiminde kullanılır. Asbest parçacıkları solununca akciğerde çeşitli hastalıklara ve kansere yol açabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Asbest Nedir Asbest ödev ara Asbest kelime anlamı Asbest sözlükte ara Asbest ansiklopedi bilgi bankası ara Asbest ne demek Asbest neye denir

Asbest ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver