Asansör Nedir Hakkında Bilgi

Asansör Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Asansör Nedir, Asansör Ne Anlama Gelir, Asansör Ne Demektir, Asansör Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Asansör ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Asansör Anlamı

Binalara, insan ve yükleri çeşitli yükseklikteki düzeyler arasında diklemesine taşımak amacıyla konan veya yerleştirilen araçtır. Günümüzde asansörler elektrik gücüyle çalışır ve elektronik olarak kontrol edilir. Motor asansör boşluğunun tepesine yerleştirilir, asansör kabini bunun altında inip çıkar.

Modern asansörlerde otomatik kapı kilitleri, tehlikeli ve ivedi durum frenleri ve asansör boşluğunun dibinde hız kesiciler gibi birçok güvenlik önlemleri kullanılmaktadır.

Asansörlerin kaldıracağı yükün daha fazlasını kaldırması için bir katsayı konulmuştur. Normalde 4 kişilik diye belirtilen asansör aslında 4 kişiden daha fazla yük kaldırabilmektedir bunun nedeni güvenlik faktörüdür.

Konu ile ilgili aramalar: Asansör Nedir Asansör ödev ara Asansör kelime anlamı Asansör sözlükte ara Asansör ansiklopedi bilgi bankası ara Asansör ne demek Asansör neye denir

Asansör ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver