Asakir-i Mansure-i Muhammediye Nedir, Kim Kurmuştur Hakkında Bilgi

Asakir-i Mansure-i Muhammediye Nedir, Kim Kurmuştur

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Asakir-i Mansure-i Muhammediye Nedir, Asakir-i Mansure-i Muhammediye Ne Anlama Gelir, Asakir-i Mansure-i Muhammediye Ne Demektir, Asakir-i Mansure-i Muhammediye Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Asakir-i Mansure-i Muhammediye ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Asakir-i Mansure-i Muhammediye Anlamı

Yeniçeri Ocağı’nın kaldırılmasından sonra kurulan düzenli orduya verilen ad (1826). Önce bir serasker komutasında “tertip” adı verilen sekiz alay kuruldu. Her tertibe kumandan olarak bir binbaşı atandı. 1.256 kişiden meydana gelen her tertip, “saf” denilen on beş bölüğe ayrıldı. 1828 yılında tertip deyimi alaya, saf deyimi de bölüğe çevrildi. Alayların başına “miralay” (albay) rütbesinde birer subay atandı. 1834′te bu orduya subay yetiştirmek için Mektebi Harbiye (Harpokulu) kuruldu. Viyana, Berlin, Paris’e öğrenciler gönderildi, ayrıca Prusya’dan, başta Moltke olmak üzere subaylar getirildi.

Konu ile ilgili aramalar: Asakir-i Mansure-i Muhammediye Nedir Asakir-i Mansure-i Muhammediye ödev ara Asakir-i Mansure-i Muhammediye kelime anlamı Asakir-i Mansure-i Muhammediye sözlükte ara Asakir-i Mansure-i Muhammediye ansiklopedi bilgi bankası ara Asakir-i Mansure-i Muhammediye ne demek Asakir-i Mansure-i Muhammediye neye denir

Asakir-i Mansure-i Muhammediye ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver