Arı Sütü, Arı Sütü Faydaları, Arı Sütü Ne İşe Yarar

arı sütü ve faydaları, arı sütü ve yararları, arı sütü yararları, arı sütünün faydaları nelerdir

Arı sütünün faydaları

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Bilhassa küçük yaşlarda kemik gelişimini destekleyen besinlerin tüketilmesi son derece önemlidir. Yapılan araştırmalarla, kemik gelişimine faydası olan bir besin daha ortaya çıktı. Kemik dokusunu geliştirerek gelişimine destek sağlayan arı sütü, çocukluk döneminde bolca tüketilmelidir.

 

Arı sütü kemik yoğunluğunda yüzde 85 artış sağlamaktadır. Kemik yapımında son derece önemli olan 1 kollajen ve benzeri maddeler arı sütü ile sentezlenmektedir. Çocukluk döneminde tüketilen arı sütü, ileride daha sağlıklı ve güçlü kemiklere sahip olunmasını sağladığı gibi, kemik erimesi riskini de ortadan kaldırıyor. Kalsiyum ve magnezyum içeren besinlerin arı sütü ile tüketilmesi bu riski sıfıra indirir.

Arı sütünün yararları sadece kemik gelişimine destek vermesi değildir. Ayrıca arı sütü, bağırsaktan kalsiyum emiliminide arttırmaktadır. Arı sütünün faydaları özellikle yaşlılık döneminde hissediliyor. Yaşlanadan dolayı ortaya çıkan hücre bölünmeleri, arı sütü tüketenlerde görülmüyor. Çükü arı sütü hücreleri yenilemektedir.

Arı sütü kolesteroluda düşürmektedir. Kalp-damar ve karaciğer hastalıklarına yol açan kolesterol, arı sütü ile düşürülmektedir. Böylece hem kolesteroldan hemde kolesterolun sebep olduğu hastalıklarından korunmuş oluyorsunuz. Kansızlık problemi olanlarda arı sütünü tüketebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver