Arı Sokmasına Karşı Neler Yapılabilir?

Son Arananlar:arı sokmasına ne iyi gelirarı sokması kaşıntıarı sokması şişliğiarı sokunca ne yapılır,arı sokması amonyakarı sokması tedavisiarı sokması şişlikarı sokmasına amonyakarı soktuarı sokması kaşıntısıarı sokunca napılırarı sokunca yapılması gerekenlerarı sokmasına neler iyii gelir,arı sokması tedavi

Arı Sokması İğnesi Kalmış Arı

Sponsorlu Bağlantılar

Arı sokması için halk arasında bir çok yöntem vardır. Ancak bunların bir çoğunun faydası olmadığı gibizararları da olmaktadır.

Arı Soktu Neler Yapmamalıyım?

Arı sokmasında reaksiyon deri altında (içte) olacağından dışarıdan süreceğiniz hiç bir sıvı veya krem fayda göstermez. Sirke, amanyok, kolonya, karbonat, sigara külü, et, yoğurt, diş macunu gibi şeyler sürmeyiniz.

Sponsorlar

Arı Soktu Ne Yapmalıyım?

Örnek 1: Kolunuzu arı soktu, ilk yapmanız gereken arının iğnesi sokulan yerde kalmış ise çıkartmak gerekir. İğneyi çıkarttıktan sonra ağrının, kaşıntının ve şişliğin azalması için sokulan bölgeye buz tutmak faydalıdır.

Örnek 2: Boğazınızı arı soktu (kola, meyva suyu, vb. içine düşen arılar nedeniyle olabilmektedir). Bu durumda yapmanız gereken zaman kaybetmeden en yakın hastanenin acil servisine gidiniz.

Arı sokmalarına karşı alerjiniz olabilir. Arı soktuktan sonra vücudunuz şiddetli bir reaksiyon gösterirse, hiç vakit kaybetmeden en yakın hastaneye gidiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver