Argan Yağı, Argan Yağı Kullanım Şekli, Argan Yağı Kullanımı

argan yağı nasıl kullanılıyor, argan yağı nasıl kullanılmalı, argan yağı ve kullanımı, argan yağının kullanılması

Argan yağı nasıl kullanılır?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Şifa dağıtan bitkisel yağlardan en popüler ve kapsamlı bir kullanım alanına sahip olan şüphesiz argan yağıdır. Yüz ve vücut güzelliği, saç ve tırnak bakımı yönünden müessir olan argan yağının kullanımı hakkında bilgilenmek için doğru adrestesiniz. Argan yağının yüz, vücut, saç veya tırnak için kullanım şekli şöyledir;

 

Argan yağı kullanımı

 

Yüz için kullanımı


Kırışıklıkları azaltıp cildi sıkılaştıran argan yağı, aynı zamanda sivilce tedavilerinden de kendini göstermektedir. Bilhassa yaz aylarında güneşin zararlı ışınlarından cildinizi korumak için veya çevre kirliliğine karşı önleminizi almak için dışarıya çıkarken argan yağını cildinize sürebilirsiniz. Öncelikle yüzünüzü iyice temizlemeli ve ardından argan yağını doğrudan yüzünüze veya önce  parmak uçlarınıza birkaç damla damlatarak yüzünüze yedirmelisiniz. Gün içinde kullanılabildiği gibi gece yatarkende sürülebilir.

 

Vücut için kullanımı


Masaj için kullanılması gereken nadir yağlardan biridir. Vücuda çok büyük faydaları bulunan argan yağı bilhassa duş sonrası sürülmelidir. Öncelikle argan yağı avuç içine damlatılmalı ve ellerinizi birkaç kez ovuşturarak yağın ısınmasını sağlamalısınız. Daha sonra temiz ve duştan sonra gözenekleri açılmış vücudunuza argan yağını sürmelisiniz.

 

Saç için kullanımı


Saçlarınızın yıpranmasından ve mat görünmesinden yana şikayetçi iseniz argan yağı tam size göre! Saçı besleyen ve saç kırılmalarının önüne geçen argan yağı, saç derisine uygulanmalıdır. Nazik hareketlerle masaj yaparak argan yağını saç derisine uygulayın. Ardından ılık bir havlu ile başınızı sarın, yarım saat bekleyin ve saçınızı durulayın.

 

Tırnak için kullanımı


Tırnakların güçlenmesinde önemli bir yere sahip olan argan yağı, limon suyu ile karıştırılarak kullanılmalıdır. Eşit miktarda limon suyu ve argan yağını karıştırarak parmak uçlarınızı bu karışımın içinde en az on beş dakika bekletin. Bu uygulamayı haftada bir kere yaparsanız tırnaklarınız hiç olmadığı kadar güçlü olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver