Ares Nedir Hakkında Bilgi

Ares Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ares Nedir, Ares Ne Anlama Gelir, Ares Ne Demektir, Ares Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ares ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ares Anlamı

Yunan mitolojisinde savaş tanrısı. Zeus ve Hera’nın oğlu olan Ares’e, Romalılar Mars adını vermişlerdir. Ares, savunma savaşını simgeleyen Tanrıça Athena’nın tersine, saldırgan savaşı simgelerdi. Her zaman bir zırh giyer ve silâhlarını yanında taşırdı. Yardımcıları Deimos, Phobos, Eris ve Enyo, en sevdiği hayvanları ise köpek ve akbabaydı. Amazonların babası sayılan Ares, savaş tanrısı olmasına karşın, kimi zaman da yenik düşmüştür. Herkül tarafından iki kez, Diomedes tarafından da Troya Savaşı’nda bozguna uğratılmıştır. Ares ve Afrodit, Kadmos ile evlenen Harmonia’nın anne ve babasıydılar. Kadmos’un Thebai’yi kurarken öldürdüğü canavar, diğer birçok canavarlar gibi, Ares’in oğluydu.

Konu ile ilgili aramalar: Ares Nedir Ares ödev ara Ares kelime anlamı Ares sözlükte ara Ares ansiklopedi bilgi bankası ara Ares ne demek Ares neye denir

Ares ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver