Ares müzik indirme programı indirme, kurulumu ve kullanımı (resimli anlatım)

Etiketler:ares 2.1 5 türkçe indir,ttnet müzik,ares müzik indirme programı indir,ares müzik indirme programı nasıl kullanılır,ares müzik indirme programı gezginler,limewire,ares müzik indirme programı full indir,ares müzik indirme programı son sürüm,

Ares Resimli Anlatım

Sponsorlu Bağlantılar

Ares ; Kazaa,i-Mesh,Edonkey benzeri bir P2P programı.Programla diğer kullanıcıların bilgisayarlarında bulunan izin verilmiş dosyaları kendi bilgisayarınıza yükleyebilir yada kendi bilgisayarınızdaki dosyaları diğer kullanıcılarla paylaşabilirsiniz.Hiçbir Virüs reklam vb. içermez.

Öncelikle Aresi aşağıdaki linkten indirin ve bilgisayarınıza kurun.

indir.png (426×83)

Programı çalıştırdığınız zaman ingilizce olarak size güvenlik duvarı aşılsın mı diye sorabilir evet deyin.

Gelelim Ayarlarına

KONTROL PANELİ

Genel

Transfer

Sohbet

Link Gösterimi

Proxy Sıçraması

SOHBET

TRANSFER

TranSfer edilen bir dosyayı sağ tıkladığınız zaman aşağıdaki menü açılır ve açıklamaları şöyledir.

ARAMA

yÜKLEME KRİTERLERİ

Ares Ayarları budur arkadaşlar,kolaydır,ben bugüne kadar çok dosya indirdim ama fake dosyaya 1 kere rastladım.Film Tamamen indirmeden önce yükleme başladıktan sonra 4-5mb indirip AVIPreview’den C:\Program Files\Ares Lite Edition\My Shared Folder klasörünü açıp görüntü ve sesi kontrol edin.

Ares çok kullanıcılı bir filmi 12-14 saat arasında indirebiliyor (256k adsl)

En çok sorulan sorulardan biri ise %98’e geldi takıldı kaldı.Bu durumda sabırlı olacaksınız,arada bir bu dosyaya dur devam et yaparsanız yeni kullanıcılar arar ve tamamlama oranı artar.Ares sonlara doğru yavaşlar çünkü dosyanın hepsini tamamlayan kullanıcılar filmi My Shared Folder klasöründen başka bir dizine taşırlar ve böylece paylaşımcı sayısı azalır.

Ares birden hızlanmaz 2 kullanıcılı bir film 2-3 saat sonra 30-40 kullanıcıya kadar çıkabilir(ki ben 1 kullanıcı ile başladığım filmin 70+71 olduğunu çook gördüm)

Gelelim Upload meselesine ewet Areste upload yüksek tutulduğu zaman download hızınız ciddi azalır.Bu durumda 2 yol var.256k adsl olmasına rağmen ben paylaşımcıyım diyerek hiçbirşey yapmamak.2.yol Netlimiter adlı programı indirerek upload hızını belirlemek.Bu tamamen size kalmış durum.

Ares daha çok,uğraşmayı,sıra beklemeyi sevmeyen yükleyeyim direk indirsin diyen kullanıcılar için idealdir.


Ares Lite programını download ettikten sonra(program ektedir) yüklüyoruz ve açıyoruz.. açtığımızda bu ekran çıkıyor..

daha sonra kontrol panelimize gidip kendimize bir nick ve bağlantı tipimizi seçiyoruz..

arayacağımız mp3-video-resim i aramak için yukarıdaki arama butonuna basıyoruz.. arayacağımız şeyin adını yazıyoruz ve hangi kategoriden olduğunu seçiyoruz ve arama tuşuna basıyoruz..

Örneğin Athena nın şarkılarını arıyoruz.. arama tuşuna bastıktan sonra athenanın şarkıları liste haline önümüze geliyor..

istediğimiz şarkının üstüne sağ tıklayıp yükleye basıyoruz.. indirme işlemimiz başlıyor..

yukarıdaki transfer tuşuna bastığımızda şarkının ne kadarı inmiş.. ne kadar kalmış ve ne kadar hızla indiğini görebilirsiniz..

indiktan sonra şarkıyı dinlemek için üstüne sağ tıklıyoruz..

indir.png (426×83)

 

Ares Nasıl Kullanılır?

Ares’in nasıl kullanabileceğimize bir göz atalım.

Açık kaynak kodlu olmasının yan etkisini arayüzünde belli etsede kullanımda herhangi bir sorun ile karşılaşmıyorsunuz.

Klasörler: Windows üzerinde paylaşımda olan Müzik, Video, Belgelerim, İndirme gibi klasörlerde bulunan dosyalarınızı paylaşıma açabilir ya da kapatabilirsiniz. Bu bölüm ilgili klasörlerdeki dosyaların indirilme ve yükleme durumlarını göstermektedir.

Ekran: Basit bir müzik, video oynatıcısıdır. Çalma listenizdeki müzikleri dinlemenize, videoları izlemenize olanak verir. Çalma listenizi isterseniz bilgisayarınızda yüklü olan müzik ve videolardan oluşturabilirken isterseniz indirdiğiniz dosyalardan da hazırlayabilirsiniz. Ayrıca stream desteği sayesinde tanımladığınız radyo kanalları veya tv kanallarının yayınlarını da aynı oynatıcıda izleyebilir ve dinleyebilirsiniz.

Arama: Ses, video, resim, doküman ve benzeri tüm dosyaları aramanıza yarayan bölümdür. Sekmeli yapısı sayesinde aynı anda birden çok farklı içerik aratabilir ve indirme işlemini başlatabilirsiniz.

Aradığınız içeriği bulduğunuzda yapmanız gereken tek şey sağ tıklayıp “Yükle(nen)” bölümüne tıklamak. Bu işlemden sonra Tranfer sekmesinde indirme işlemi için dosyanız sıraya girecektir.

Transfer: Başlanan, yarıda kalan ve iptal edilen indirmelerin kayıt edildiği bölüm. İndirilen dosyadan tutunda geçmiş kayıtlara kadar her şey bu bölümde listelenmekte ve tüm kontrol sizin elinizde. Bu bölümde indirilen dosyaların ön izlemelerini “Ekran” bölümündeki oynatıcınızda izleyebilir veya dinleyebilirsiniz.

Sohbet: Açık olan ya da sizin açtığınız sohbet odalarında doyasıya muhabbet etmeniz için hazırlanmış farklı bir bölüm.

Kontrol Paneli: Programın tüm ayarlarını kontrol edebileceğiniz tek nokta. Kullanım kolaylığı bakımından en güzel örneklerden bir tanesi diyebiliriz. Menüler arasında dolaşmaktansa size tek bir ekranda tüm menüleri sunmakta. Bu bölümde kısaca:
1 Dil seçimlerinizi yapabilirsiniz.
2 Dosya indirme klasörünüzün ismini değiştirebilirsiniz.
3 Sohbet bölümünü için gerekli değişiklikleri gerçekleştirbilirsiniz.
4 Proksi ayarlarınızı değiştirerek vekil sunucular üzerinden dosya indirme işleminine izin verebilirsiniz.
5 Torrent desteği ile beraber gelen Magnet linkler ve Ares’in kendi link yapısında değişiklikler yapabilirsiniz.
6 Beğendiğinzi arayüzü seçebilirsiniz. Mac ve Win7 arayüzlerini denemenizi öneriyoruz.
7 Bittorent dosyalarını depoladığınız klasörünüzü tanımlayarak ilgili klasördeki tüm torrent uzantılı ya da magnetleri indirilmesini sağlayabilirsiniz.
8 Bilgisayarınızda belli klasörlere erişim izni vererek bu dosyaları tüm Ares kullanıcı ile paylaşabilirsiniz.

Birden çok tema desteği sunması en güzel özelliklerinden bir tanesi. Ares programını Mac, Windows7, OS arayüzlerinden kullanmak gerçekten çok eğlenceli. Kontrol Panel/Skin sekmesine gelerek beğendiğiniz arayüzü aktif yapabilirsiniz.


Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver