Aras Irmağı Nedir Nerededir Ve Uzunluğu Kaç Metredir Hakkında Bilgi

Aras Irmağı Nedir Nerededir Ve Uzunluğu Kaç Metredir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Aras ırmağı Nedir, Aras ırmağı Ne Anlama Gelir, Aras ırmağı Ne Demektir, Aras ırmağı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Aras ırmağı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Aras ırmağı Anlamı

Doğu Anadolu’nun başlıca ırmaklarından biri. Bingöl Dağı’ndan çıkar. Tuzluca ilçesinin kuzeyinde başlıca kolu Arpa Çayı’nı alır ve Türkiye-Ermenistan ve Nahçıvan sınırında akar. Ağrı dağlık kitlesinin doğusunda, Iğdır Ovası’nın güneydoğu ucunda Türkiye’den çıkar. Çığırının uzun bir bölümünde İran-Azerbaycan sınırında akan Aras, aşağı çığırında Azerbaycan topraklarına girer ve Kura ile birleştikten sonra Hazar Denizi’ne dökülür. Tüm uzunluğu 1.059, Türkiye içinde kalan bölümünün uzunluğu ise 548 km.’dir.

Konu ile ilgili aramalar: Aras ırmağı Nedir Aras ırmağı ödev ara Aras ırmağı kelime anlamı Aras ırmağı sözlükte ara Aras ırmağı ansiklopedi bilgi bankası ara Aras ırmağı ne demek Aras ırmağı neye denir

Aras ırmağı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver