Arafat Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Arafat Nedir Nerededir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Arafat Nedir, Arafat Ne Anlama Gelir, Arafat Ne Demektir, Arafat Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Arafat ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Arafat Anlamı

Mekke’nin 25 km. güneydoğusunda granit tepesi (Suudi Arabistan). Hac sırasında kurban bayramından bir gün önce ziyaret edilir. İslâm inanışlarına göre Adem ile Havva yıllarca ayrı kaldıktan sonra burada buluştular ve İbrahim Peygamber, Cebrail ile burada konuştu. Hacılar, öğle ve ikindi namazını hep birlikte burada kılıp vakfeye durduktan sonra hutbeyi dinler ve güneşin batışından sonra Mekke’ye dönerler.

Arafat Dağı (Arapça: جبل عرفة Jabal ‘Arafat), Mekkeden 25 km uzaklıkta olan dağ. Mekke’nin güney doğusuna düşer. 454 metre yüksekliğindedir. Muhammed’in ölümünden (Miladi 632) önce veda hutbesi konuşmasını onbinlerce kişiye bu dağda yapmıştır.

Doğu, kuzey ve güneyi dağlarla çevrilidir. Adem ile Havva’nın cennetten indirildikten sonra buluştukları yere “Arafat”, buluştukları güne “arefe” denilmiştir.

Konu ile ilgili aramalar: Arafat Nedir Arafat ödev ara Arafat kelime anlamı Arafat sözlükte ara Arafat ansiklopedi bilgi bankası ara Arafat ne demek Arafat neye denir

Arafat ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver