Araç Takip Sistemi nasıl çalışır Araç Takip Sistemi nedir Araç Takip Sistemi özellikleri Sistemi

Etiketler: araç, Araç Takip Sistemi, Takip

Araç Takip Sistemi Nedir – Nasıl Çalışır Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Araç Takip Sistemi Nedir – Nasıl Çalışır

Araç takip sistemi adından da anlaşıldığı gibi aracınızın uydu aracılığı ile nerede olduğunu kaç km hızla gittiğini takip edebileceğiniz bir sistem, temel olarak araca yerleştirilen takip cihazının dünya yörüngesinde bulunan GPS uydularından aldığı veriyi araç içi sensörlere ait verilerle birleştirerek GSM şebekesini kullanıp GPRS yoluyla MobilGPS sunucularına aktarması, ardından bu verinin işlenerek müşterinin internet üzerinden takip edebilmesinden ibarettir. Sistemin çalışma şeması aşağıda sunulmuştur.

Düzenli olarak kodlanmış bilgi yollayan bir uydu ağıdır ve uydularla arasındaki mesafeyi ölçerek Dünya üzerindeki kesin yeri tespit etmeyi mümkün kılar.

Dünya yörüngesindeki GPS uydularından alınan veriler araçtaki cihaza aktarılır.

Araçta bulunan cihaz veriyi GSM baz istasyonlarına iletir.

Mobil GPS sunucuları tüm araçlardan gelen verileri GSM şebekesinden alarak depolar.

Müşterilerin bilgisayarı Mobil GPS sunucularından gelen veriyi takip eder.

Bu sistem, ABD Savunma Bakanlığı’na ait, yörüngede sürekli olarak dönen 24 uydudan oluşur. Bu uydular çok düşük güçlü radyo sinyalleri yayarlar. Yeryüzündeki GPS alıcılar, bu sinyalleri alır ve belli formüllerle eleyerek harita üzerinde konumlandırıp çeşitli filtrelemelerle online veya offline olarak görsel veya dökümsel takibi gerçekleştirir.

Bu Formüle edilmiş bilgilerle aracın tam konumunu, hızını, kaç kilometre kat ettiğini tespit edebilirsiniz

Son Aramalar: araç, Araç Takip Sistemi, Araç Takip Sistemi nasıl çalışır, Araç Takip Sistemi nedir, Araç Takip Sistemi özellikleri, Sistemi, Takip

araçta gps olduğu nasıl anlaşılır, arabada gps olduğu nasıl anlaşılır, araç takip sistemi nedir, araç takip sistemi nasıl iptal edilir, araç takip sistemi olduğu nasıl anlaşılır, gps araç takip sistemi nedir, araç takip cihazı nasıl anlaşılır, uydu takip cipiares iptali, araç takip sistemleri nedir, arabata takip cihazı

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver