araç çeşitleri araç hızı flying car pilot sertifikası

Etiketler: amerikan terrafugia, araba, terrafugia

Uçan otomobil gerçek oluyor Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

Uçan otomobil gerçek oluyor

Otomobilinize binerken evinize doğru havalandığınız bilimkurgu filmleri gerçek oluyor. Uçan otomobiller 2009′dan itibaren piyasaya çıkıyor. İnsan oğlunun en büyük hayellerinden biride uçan otomobil yapılacagını yıllar önce hayal etmeye başladı ama artık gerçege çok yaklaştı.

 TERRAFUGIA tarafından tasarlanan Transition’un yolda giderken kanatlarının açılıp uçağa dönüşmesi 15 saniye sürüyor. 2 kişilik yolcu kapasitesine sahip olan araç bir depo benzinle 290 km. gidiyor. Tabi kullanıcıların araca 194 bin dolar ödemesi ve pilot sertifikasına sahip olmaları gerekiyor.

null

 Bir uçakla aynı kalkış ve iniş sistemine sahip olan Transition’ları kullanmak için en yakın havaalanına gitmeniz gerekiyor. Mesela İstanbul’dan Ankara’ya gidecekseniz önce uçan-otomobilinizle E5′ten havaalanına gitmeniz sonra oradan kalkış yapmanız gerekiyor. Ankara Esenboğa’ya inince de şehir trafiğine kanatlarınızı katlayıp devam edebiliyorsunuz.

Son Aramalar: amerikan terrafugia, araba, araç çeşitleri, araç hızı, flying car, pilot sertifikası, terrafugia, terrafugia fiyatı, terrafugia transition, transitio, uçak ve araba, uçan araba, uçan araba fiyatı, uçan araba transitio

uçan araba fiyatları, uçan araba teknik özellikleri, uçan araba fiyat, uçan araba özellikleri fi̇yatii, uçan araba resimleri

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver