App Store nasıl Türkçe yapılır App Store Türkçe kullanma App Store Türkçeleştirme Apple mağazasını Türkçe yapma

Etiketler: App, App Store, Apple mağazayı Türkçe kullanma

App Store Nasıl Türkçe Kullanılır Haberi| Teknoloji Haberleri

Sponsorlu Bağlantılar

App Store Nasıl Türkçe Kullanılır

App Store artık Türkçe, Apple firmasının sunduğu iOS işletim sistemli cihazlar için oyun ve uygulamalar indirebileceğiniz mağazasını Türkçeleştirdi. Bir çok uygulamayı ücretsiz olarak sunması App Store’nin büyümesinde büyük katkı sağladı. Şimdi türk kullanıcılar için Apple’ın online mağazası App Store artık Türkçe olarak hizmet verecek. İngilizce bilmeyenler için oldukça iyi oldu, çünkü bir çok kullanıcı “free” kelimesinin ücretsiz anlamına geldiğini “trial” kelimesinin ise deneme sürümü anlamına geldiğini bilmiyor.

iOS işletim sistemli cihazlarda App Store artık Türkçe ancak eğer Türkiye hesabı kullanmıyorsanız App Store’nin dili yine İngilizce olarak kalır. Bir çok kullanıcı bu hesabı Amerika olarak kullandığından mağzanın dili İngilizce olarak devam eder. Bunun için profil bilgilerinizi düzenleyip Türkiye olarak değiştiriniz.

App Store Türkçeleştiğinde Featured yerine “Öne Çıkanlar” seçeneğini göreceksiniz. Top 25 listesinde ise Popüler Ücretli ve Popüler Ücretsizin yanında En Yüksek Cirolu şeklinde bir çeviri mevcut. Güncellemeler ismininse aşağı bölüm için çok uzun olduğunu, bu yüzden de harfler arasındaki boşlukları en aza indirdiklerini görebilirsiniz. Güncellemeler kısmında en üstte bulunan Update All tuşu ise halen İngilizce görünüyor.

Son Aramalar: App, App Store, App Store nasıl Türkçe yapılır, App Store Türkçe kullanma, App Store Türkçeleştirme, Apple mağazasını Türkçe yapma, Apple mağazayı Türkçe kullanma, Store

app store türkçe yapma, app store nasıl kullanılır, app store türkçe yapmak, apple store türkçe yapma, apple store tūrkçe yapmak, apple store nasıl türkçeleştirilir, apple store nasıl kullanılır, app store türkçeye çevirme, app store nasil turkce olur, apple store türkçe

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver