Apollon Nedir Kimdir Hakkında Bilgi

Apollon Nedir Kimdir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Apollon Nedir, Apollon Ne Anlama Gelir, Apollon Ne Demektir, Apollon Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Apollon ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Apollon Anlamı

Yunan ve Roma mitolojisinde bir tanrı. Yunan mitolojisinde uyum, düzen ve adalet kavramları ile birleştirilmiştir. Yunan tanrılarının en önemlilerinden biri olan Apollon, Zeus ile Leto’nun oğlu, Artemis’in ikiz kardeşiydi. Güneşin ışığını ve yaşam veren gücünü temsil ediyordu. Apollon, adaletin, erkek güzelliğinin, güzel sanatların, müziğin ve şiirin tanrısı ve müzlerin başıydı. Masumların koruyucusu, haksızların ve zalimlerin düşmanı olduğuna inanılırdı. Gizemli gümüş yayıyla attığı oklarla kötüleri cezalandırır, suç işlemiş olanları doğruluğa yöneltirdi. Delphoi tapınağındaki kehanetleri, engin bilgisinden ötürü ileriyi görme gücü olduğuna inanılırdı. Heykelleri, başında bir defne yaprağı bulunan, ok ve yay taşıyan güzel bir delikanlı biçiminde yapılırdı. Romalılar Apollon’u Yunanlılardan almış, güneş tanrısı olarak yorumlamış ve ona tanrıları arasında üstün bir yer tanımışlardı.

Konu ile ilgili aramalar: Apollon Nedir Apollon ödev ara Apollon kelime anlamı Apollon sözlükte ara Apollon ansiklopedi bilgi bankası ara Apollon ne demek Apollon neye denir

Apollon ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver