Antlaşma Nedir Hakkında Bilgi

Antlaşma Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Antlaşma Nedir, Antlaşma Ne Anlama Gelir, Antlaşma Ne Demektir, Antlaşma Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Antlaşma ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Antlaşma Anlamı

İki ya da daha çok devlet ya da uluslar arası kuruluş arasında, uluslar arası hukuk kurallarına göre düzenlenen yazılı anlaşma. Dünya tarihinde bilinen ilk antlaşma Hititlerle Mısırlılar arasındaki Kadeş savaşından sonra, M.Ö. 1200′ler de yapılan antlaşmadır. Antlaşmalar bugün uluslar arası hukukta uyulması zorunlu olan kuralların en önemli kaynağını oluşturur. Türk hukukunda, usulüne göre yürürlüğe konmuş antlaşmalar yasa hükmündedir. Ancak bunlarla ilgili anayasaya aykırılık iddasıyla Anayasa Mahkemesine başvurulamaz.

Konu ile ilgili aramalar: Antlaşma Nedir Antlaşma ödev ara Antlaşma kelime anlamı Antlaşma sözlükte ara Antlaşma ansiklopedi bilgi bankası ara Antlaşma ne demek Antlaşma neye denir

Antlaşma ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver