Antikor Nedir Görevi Hakkında Bilgi

Antikor Nedir Görevi

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Antikor Nedir, Antikor Ne Anlama Gelir, Antikor Ne Demektir, Antikor Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Antikor ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Antikor Anlamı

Bağışıklık sisteminde görevli proteinlere verilen ad. Kanda hücre içine girmemiş mikroorganizmaları, virüsleri ve başka yabancı partikülleri yok ederler. Kana bir bakterinin karışması durumunda bağışıklık sistemi hücreleri (lenfosit, makrofaj) bakteri duvarındaki farklı molekül yapısını algılarlar ve antikor yapımını başlatırlar. Bedenimizde her antijene özgü bir lenfosit oluşturulur. Lenfositler de yine kendilerine özgü antikorlar sentezlerler. Kan grubu uyuşmazlıkları da antijen-antikor etkileşimi sonucudur. A grubu kana karışmış B grubu hücrelerini yok edenler, mevcut anti-B antikorlarıdır. Aynı şekilde B grubunda anti-A; 0 grubunda hem anti-A hem anti-B antikorları bulunur. AB grubundaysa hiçbiri bulunmaz.

Konu ile ilgili aramalar: Antikor Nedir Antikor ödev ara Antikor kelime anlamı Antikor sözlükte ara Antikor ansiklopedi bilgi bankası ara Antikor ne demek Antikor neye denir

Antikor ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver