Antibiyotiğe Bağlı İshal, Antibiyotiğe Bağlı İshal İçin Ne Yapılmalı, Antibiyotiğe Bağlı İshal Nasıl Geçer

antibiyotiğe bağlı ishal nasıl geçirilir, antibiyotiğe bağlı ishal nasıl olur, antibiyotiğe bağlı ishal nasıl tedavi edilir, antibiyotiğe bağlı ishal nedenleri

Antibiyotiğe bağlı ishal ve tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

İshal nedenleri arasında birçok faktör bulunurken, herhangi bir sağlık probleminden dolayı içilen ilaçlarında ishal oluşumunda büyük etkisi vardır. Hele ki kullanılan antibiyotik ilaçlar ciddi ishal sorunlarına yol açmaktadır. Antibiyotiğe bağlı ishal, önemli ve tedavi gerektiren bir sorundur.

 

Clindamisin, ampisiun cephalosprin, aminoglikosi bağırsak zarında şişme meydana getirdiği için, antibiyotiğe bağlı ishal ortaya çıkar. Antibiyotik kullanımı sonucunda görülen ishal yaygın bir sorundur. İshal sonucu bazı bakterilerde büyük gelişme sağlanması, kolonda enflamasyon yapar. İşte bu tip sorunlar antibiyotik kullanımından 4-10 gün sonra ortaya çıkar. Antibiyotik kullanımı bırakıldığı an, ishal belirtilerinin yüzde yirmi beşi ortadan kalkar.

Antibiyotiğe bağlı ishalin belirtileri karın ağrısı ve ateştir. Karın krampları ve ateş sorununuz varsa doktorunuza başvurmalı ve muayene olmalısınız. Mikroskop muayenesi ile sorun anlaşılacak ve tedavi uygulanacaktır.

Antibiyotiğe bağlı ishal tedavisi için doktorunuzun önerilerine kulak vermeli ve yerine getirmelisiniz. Antibiyotiğe bağlı ishalin tedavisi, neden olan antibiyotik ilacının kesilmesi ile mümkündür. Doktorunuz başka ilaçlar kullanmanızı önerebilir. Bu ilaçlar, hastalığın yeniden ortaya çıkmasını önleyecektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver