Anormal Kanama, Anormal Kanama Niçin Olur, Anormal Kanama Sebepleri

anormal kanamalar neden olur, anormal kanamanın nedenleri, anormal vajinal kanama nedenleri,

Anormal kanama nedenleri

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Anormal kanamaların ya hormonal ya da anatomik yapıdan kaynaklandığını söyleyen Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. C. Gürkan Zorlu, anormal kanama nedenleri hakkında detaylı açıklamalarda bulundu. Zorlu’nun açıklamış olduğu bilgilerden yola çıkarak normal adet döngüsünün dışında gerçekleşen kanamalar hakkında detaylı bilgiler elde edebilirsiniz.

Prof. Dr. C. Gürkan Zorlu, “Normal adet kanaması 21 ila 35 günde bir görülen, yedi günden az süren ve toplamı 80 ml‘den az olan kanamadır. Anormal kanama ise herhangi bir neden olmadan, adet kanamalarının düzensiz olması veya durmayan uzun süreli kanamadır. Adet kanaması olarak dillendirilen her türlü vajinal kanama aslında düzenli bir hormonal döngünün belirtisidir. Gerçek adet kanaması düzenli ve ovulasyonu (yumurtlamayı) takip eden kanamalardır” diye konuştu.

Normal adet kanamaları dışında gerçekleşen ara kanamaların sebepleri çok ciddi sağlık problemleri olabilir. Kadınların yaşam kalitesini düşürüp ömürlerini kısaltacak olan sorunların bir belirtisidir, anormal adet kanamaları.

Anormal adet kanamalarının nedenlerini sıralayacak olursak; hormonal değişiklikler, kistler, miyomlar ve rahim ağzı kanseridir. Bu yüzden anormal kanamalar muhakkak  ciddiye alınmalı ve altında yatan sebep ertelenmeden araştırılmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver