Anne Sütü Nasıl Artar, Anne Sütü Nasıl Çoğalır, Anne Sütünü Arttıran Besinler Nelerdir

anne sütünü arttıran yiyecekler, anne sütünü arttırmak için ne yemeli, anne sütünü arttırmanın yolları nelerdir, anne sütünü çoğaltan besinler nelerdir

Anne sütünü çoğaltan besinler

Yeni doğan bebeklerin karınlarını doyurmaları için anne sütüne ihtiyacı olduğunu bilmeyen yoktur. Üstelik anne sütü bebeklerin ihtiyaç duyduğu tüm faydalı besinleride içerdiği için günlük olarak yeterli miktarda yeni doğan bebeklerin annelerini emmeleri gerekir. Ancak her annenin sütü bebeğini doyurabilecek miktarda olmamakta ve bebeğini yeteri kadar besleyememektedir. Annelerdeki bu süt azlığı çeşitli sebeplerden husule gelmekte ancak çözümü de yok değildir. Sütü az olan anneler bebeklerini yeteri kadar emzirmek istiyorlarda süt çoğaltan besin ürünlerini tüketmelidir. Anne sütünü çoğaltan besin öğelerinin yanı sıra bir takım yöntemlerin uygulanması da anne sütünü arttırır. Peki anne sütünü çoğaltan bu besinler nelerdir ve anneler sütlerini arttırmak için hangi yöntemlere başvurmalıdır? İşte bu soruların cevabı:

Sponsorlu Bağlantılar

Anne sütünü arttırmanın en etkili yolu annelerin gün içinde bol bol su içmeleri ve her gün düzenli olarak ılık duş almaları. Ilık duş almak ve bol bol su içmek anne sütünü çoğaltan en etkili yöntemlerdir. Bunların yanı sıra dut ve dut kurusu tüketmekte anne sütünü arttırmada etkilidir. Dut ve dut kurusunu gün içerisinde avuç avuç yeyin. Dut ve dut kurusu tüketmek kadar incir sütü içmekte sütü arttıran besinler arasındadır.

Anne sütünü çoğaltan yöntemlerin içinde kuru incirin içini açıp, içine 7 adet rezene tohumu koyup tüketmekte vardır. Ayrıca rezene hem annelerin hem de bebeklerin gaz sıkıntısını da ortadan kaldırır. Rezeneyi kuru incirin içine koyup yemek kadar rezene çayı içmekte faydalıdır.

Beyaz üzüm, meyve kompostosu, tahin helvası, kuru soğan, bulgur pilavı, dereotu da anne sütünü çoğaltan yiyeceklerdir. Bebeğinizi en iyi şekilde emzirmek istiyorsanız bu besinleri tüketebilir ve önerdiğimiz yöntemleri deneyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver