Anne Sevgisi, Anne Sevgisinin Çocuk Üzerindeki Yararları, Anne Sevgisinin Fayaları

anne sevgisinin yararları, hastalıklara karşı ne yapılmalı, hastalıklardan korunmak için, hastalıklardan nasıl korunuruz

Anne sevgisi hastalıkları önlüyor

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Anne sevgisinin hastalıkları önlediğini biliyor muydunuz? Boston Brandeis Üniversitesi bilim adaları, anne sevgisinin hastalıklara karşı kalkan olduğunu açıkladılar. Yaptıkları araştırma sonucunda anne sevgisinin orta yaşlarda karşılaşılacak olan hastalıklara yakalanma riskini en aza indirdiğini söylediler.

 

 

Çocukları büyütürken onları anne sevgisinden mahrum bırakmamak gerekir. Çocukların psikolojisinde bir sorun olmaması için gerekli olan anne sevgisi, hastalıklarında önlenmesini sağlıyor. Kalp-damar hastalıkları ve diyabet çocuk yaşta gösterilen anne sevgisi ile önlenmektedir.

Araştırma toplam bin kişi üzerinde yapıldı. Hem yüksek hemde düşük gelirli 46 yaşlardaki kişilerin bulunduğu araştırmada annesi ile geçmişte sorun yaşayanların kalp, felç, diyabet gibi hastalıklara yakalandıkları ortaya çıktı. Araştırma ilgili psikolog Prof.Dr. Maggie Lachman, “Çocukluk olayları, yetişkin hayatı boyunca biyolojik k gibi bireyle kalır”dedi.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver