Anket Nedir Hakkında Bilgi

Anket Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Anket Nedir, Anket Ne Anlama Gelir, Anket Ne Demektir, Anket Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Anket ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Anket Anlamı

Bir konuyla ilgili düşünceleri, görüşleri toplayarak o konuyu aydınlatmak için yapılan soruşturma. Bu tür soruşturmalarda uzmanlara, ilgili konuda bilgi sahibi kişilere başvurulur. Sanat-edebiyat dergilerinin düzenledikleri soruşturmalar buna örnektir.

Anket, kişilerin belli konulardaki tutumlarını, düşünce ve duygularını, önerilerini saptamak üzere yazılı olarak hazırlanmış soru listeleridir. Bilimsel değer taşıması için, geçerli ve güvenli sonuç vermesi beklenir. Burada sosyal gruplar dikkate alınmalı farklı gruptaki bireylerin anketlere vereceği cevapların farklılık arzedeceği değerlendirmelerde dikkate alınmalıdır.

Konu ile ilgili aramalar: Anket Nedir Anket ödev ara Anket kelime anlamı Anket sözlükte ara Anket ansiklopedi bilgi bankası ara Anket ne demek Anket neye denir

Anket ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver