Ankara Keçisi Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri Hakkında Bilgi

Ankara Keçisi Nedir Nerede Yaşarlar Özellikleri

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Ankara Keçisi Nedir, Ankara Keçisi Ne Anlama Gelir, Ankara Keçisi Ne Demektir, Ankara Keçisi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Ankara Keçisi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Ankara Keçisi Anlamı

Küçük, ince yapılı, yumuşak kıllı bir keçi ırkı (Capra hircus angorensis). Erkekleri ve bazı dişileri sakallıdır. Boynuzlar, tekelerde daha kalın ve birbirine yakındır. Dişilerinde ise, ince ve dipleri birbirinden ayrıktır. Boynuzsuz olanları da vardır. Kulakları uzun ve sarkık, rengi beyazdır. Güneydoğu Anadolu’da yetişenler arasında kara, gümüş rengi ve kahverengi olanlarına da rastlanır. 1997 sayımına göre Türkiye’de 615.000 baş Ankara keçisi bulunmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Ankara Keçisi Nedir Ankara Keçisi ödev ara Ankara Keçisi kelime anlamı Ankara Keçisi sözlükte ara Ankara Keçisi ansiklopedi bilgi bankası ara Ankara Keçisi ne demek Ankara Keçisi neye denir

Ankara Keçisi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver