Anjiografi Nedir Hakkında Bilgi

Anjiografi Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Anjiografi Nedir, Anjiografi Ne Anlama Gelir, Anjiografi Ne Demektir, Anjiografi Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Anjiografi ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Anjiografi Anlamı

Damarların içine saydam olmayan bir madde verildikten sonra elde edilen radyografi. Röntgen ışınlarını geçirmeyen bu maddenin atardamarlara şırınga edilerek resimlerinin alınmasına arteriografi, aynı biçimde toplardamarlara verilerek onların görünür hâle getirilmesine de venografi ya da flebografi denir. Bunun yanında, kalbin ve büyük damarların radyografisinin alınması, yani anjiokardiyografi, kalp hastalıklarının ve anatomik bozuklukların teşhisinde çok önemli bir yöntemdir.

Konu ile ilgili aramalar: Anjiografi Nedir Anjiografi ödev ara Anjiografi kelime anlamı Anjiografi sözlükte ara Anjiografi ansiklopedi bilgi bankası ara Anjiografi ne demek Anjiografi neye denir

Anjiografi ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver