Anglosaksonlar Nedir Nerede Yaşamışlardır Hakkında Bilgi

Anglosaksonlar Nedir Nerede Yaşamışlardır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Anglosaksonlar Nedir, Anglosaksonlar Ne Anlama Gelir, Anglosaksonlar Ne Demektir, Anglosaksonlar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Anglosaksonlar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Anglosaksonlar Anlamı

5. yüzyılda İngiltere’ye yerleşmeye başlayan ve 9. yüzyılda aralarında birleşen üç Cermen topluluğunun (Angllar, Saksonlar, Jutlar) oluşturduğu etnik grup ya da ulus. Britanya’ya geldiklerinde puta tapan Anglosaksonlar 6. yüzyıl sonlarında Hristiyanlığı kabul ettiler. İngiltere’nin 1066′da Normanlar tarafından ele geçirilmesine değin Britanya nüfusunun önemli bir bölümünü oluşturuyorlardı. Normanlar da, sayıca az olduklarından bunlara karıştılar. “Anglosakson” adının çok daha sonra, İngiltere’ye gelen Angllar ve Saksonları Avrupa kıtasında kalanlardan ayırt etmek için kullanıldığı sanılmaktadır. Günümüzde bu terim, Britanya Adaları’nın çeşitli sakinleri ya da dünyanın başka yerlerine göç etmiş aynı kökenli topluluklar için de kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Anglosaksonlar Nedir Anglosaksonlar ödev ara Anglosaksonlar kelime anlamı Anglosaksonlar sözlükte ara Anglosaksonlar ansiklopedi bilgi bankası ara Anglosaksonlar ne demek Anglosaksonlar neye denir

Anglosaksonlar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver