Angajman Ne Demek Angajman Hakkında Bilgi Angajman Kelime Anlamı Nedir?

Angajman Kelime Anlamı Nedir?,

 

Düneyin 16:00 sıralarında Urfa’nın Akçakale ilçesine Suriye tarafından bir top mermisinin düşmesi ile 5 vatandaşımız ölürken 9 vatandaşımızda yaralandı. Ölen vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına da baş sağlığı diliyoruz. Yaralı olan vatandaşlarımıza hayırlı şifalar diliyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Türkiye Suriye’den gelen top mermisine anında Angajman kuralları gereğince karşılık verdi. Peki bu Angajman nedir? Kuralları Nelerdir? bu soruların cevabını araştırdık ve sitemize ekledik.

Angajman Nedir?

Sözlük Anlamı olarak; Bağlantı, bir şey için söz ya da yazıyla yükümlülük altına girme, üstenme, taahhüt. toplumsal, siyasal bir eylemin içinde yer alma, ona bağlanma

Angajman Kuralları Nelerdir?

Bir ülkenin başka bir ülkenin hava sahasını ihlal etme veya ülke topraklarında oluşacak bir tehdide karşı yapılacak askeri müdahaleleri kapsamaktadır.

Örnek olarak Türkiye angajman kuralları gereği, kendi hava sahasını ihlal eden uçakları uyarıyor, herhangi bir saldırıda bulunmuyor. İhlal devam ederse, savaş jetleri havalanarak ihlal yapan uçağı ya inişe zorluyor ya da uçağın hava sahamızı terk etmesi sağlanıyor. Eğer ihlali yapan uçak hasmane tavrına devam ederse, ateş etme hakkı bulunuyor.

Etiketler: :
angajman ne demek, angajman nedir vikipedi, angajman nedir, angajmana girmek, angajman kuralları nedir vikipedi, angajman ne demek wikipedia, angajman wikipedia

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver