Anevrizma Baloncuk Hastalığı, Anevrizma Belirtileri, Anevrizma Belirtileri Nelerdir

Anevrizma ne demek, Anevrizma nedenleri, Anevrizma nedir, Baloncuk hastalığı

Anevrizma (baloncuk) nedir?

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Hayati tehlike taşıyan bu hastalık, çoğu kişiyi endişeye sürükler. Her an herkeste ortaya çıkabilecek bir sorundur ve sonucu ölüm bile olabilir. Oldukça ciddi bir hastalık olan Anevrizma’nın teşhisi de zordur. Sinsice ortaya çıkan bu hastalık, doğru müdahaleler sonucu önlenebilir.

 

Anevrizma (baloncuk) nedir?


Merkezi sinir sistemine temiz kan taşıyan damarların genişlemesi olarak tanımlanan baloncuk, tıp dilinde Anevrizma olarak anılır. Genişleme sonucu damarlarda yırtılma ve yırtılmaya bağlı da kanama gerçekleşir. Anevrizma belirtileri olarak sayılabilecek herhangi bir şikayet görülmez hastalarda. Bu hastalık hekimlerin dikkatleri sonucu teşhis edilebilir. Çoğu doktor Anevrizma hastalığını şans eseri fark etmektedir.

 

Anevrizma (baloncuk) nedenleri


Baloncuk hastalığını uzmanlar şu şekilde ifade ediyor: “ Bahçe sularken bir hortum düşünün. Bu hortumun zayıf noktasına basıldığında o bölgede şişme yada baloncuklar meydana gelir. Anevrizma hastalığı da tıpkı bunun gibidir. Zayıf olan damarlar genişledikçe patlar. Anevrizma kanamasının belirtileri; şiddetli ve ara vermeden devam eden baş ağrıları, bayılma, kusma ve geçici bilinç kaybıdır.

 

Anevrizma (baloncuk) tedavisi


Anevrizma kanaması sonucu ancak doğru müdahale hayat kurtarır. Bunun için uzman bir hekim ve tam teşekkürlü bir hastane tercih edilmelidir. Acilen ameliyat ve iyi bir yoğun bakım gerekli.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver