Anemometre Nedir Hakkında Bilgi

Anemometre Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Anemometre Nedir, Anemometre Ne Anlama Gelir, Anemometre Ne Demektir, Anemometre Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Anemometre ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Anemometre Anlamı

Rüzgâr ya da hava akımının hızını ölçen araç. Mekanik anemometrede, düşey bir eksen çevresinde kepçelerin rüzgâr hızıyla dönüşünden yararlanılır. Bir ucu manometreye bağlı dar bir boru ağzında ya da bir ventüri borusundaki rüzgâr basıncından etkilenerek çalışan basınçlı anemometreler, sesin rüzgâr içindeki hızına dayalı olarak çalışan sonik ve akustik anemometreler de vardır. Laboratuvarlarda, hava akımına tutulduğunda soğuyan ısıtılmış bir teldeki direnç değişiminden yararlanan sıcak telli anemometreler kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Anemometre Nedir Anemometre ödev ara Anemometre kelime anlamı Anemometre sözlükte ara Anemometre ansiklopedi bilgi bankası ara Anemometre ne demek Anemometre neye denir

Anemometre ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver