[Android] En İyi Fotoğraf Galerisi Uygulamaları

Fotoğraflar, akıllı telefon deneyiminin en önemli parçaları haline geldi. Fotoğraf çekmek, görüntülemek veya arkadaşlarla paylaşmak. Bu yüzden Android telefonlar hazır bir fotoğraf galerisi uygulamasına sahip. Fakat kalite bakımından bu uygulama pek de iyi değil. Mesela HTC telefonlardaki fotoğraf uygulaması fotoğrafları görmek istediğimizde sürekli sorun çıkarıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kez daha üçüncü parti yazılımlar kurtarıcı olarak devreye giriyor. Herkesin bir fotoğraf galerisine ihtiyacı olacağı için, piyasada bir çok fotoğraf galeri uygulaması olması süpriz değil. Sizler için araştırma yaptım ve Android tabanlı cihazlar için en iyi fotoğraf galerisi uygulamalarını belirledim.

Gallery 3D (2.2+)

Eğer özellikler açısından eksiksiz, hızlı, galerisi çok güzel bir uygulama arıyorsanız, Gallery 3D fotoğraf galerisi uygulaması tam size göre.

3D görüntü desteğiyle bu program tam bir profesyonel görüntü oluşturuyor.

Fishbowl (2.1+)

Yeni çıkan bu foto galeri uygulaması sık sık kendisini güncelliyor. Fishbowl uygulaması fotoğrafları görüntüleme olayına çok farklı bir şekilde yaklaşıyor. Tüm fotoğrafları aynı boyuta sahip thumbnail ikonları olarak göstermek yerine, ekranınıza tam sığdıracak şekilde bazı fotoğrafları daha büyük gösteriyor. Bu özellik “Fishbowl View” olarak biliniyor ve oldukça kullanışlı bir özellik.

Bu uygulama ile fotoğraflar arasında gezinme ve yakınlaştırma (büyüteç) gibi işlemler de oldukça basit ve eğlenceli hale geliyor. Mesela bir fotoğrafın ortasından sağa ve sola doğru parmağınızı sürüklerseniz, bir sonraki veya bir önceki fotoğrafa geçebilirsiniz. Ya da fotoğrafın kenarına dokunarak büyütebilirsiniz.

Photo Days (2.1+)

Gallery 3D ve Fishbowl  tüm foto galeri ihtiyacımızı karşılamaktadır. Fakat eğer fotoğraflarınız arasında kronolojik sırayla gezinmek isterseniz Photo Days sizler için mükemmel bir seçim olacaktır.

Yani fotoğrafları hangi zaman sırasıyla eklediyseniz, ona göre sıralıyor ve gezinince de yeni fotoğraflardan eski fotolara doğru geçiş yapıyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver