Anastigmat Objektif Nedir Hakkında Bilgi

Anastigmat Objektif Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Anastigmat Objektif Nedir, Anastigmat Objektif Ne Anlama Gelir, Anastigmat Objektif Ne Demektir, Anastigmat Objektif Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Anastigmat Objektif ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Anastigmat Objektif Anlamı

Astigmatlık kusuru giderilmiş mercek sistemlerinden oluşan objektif. Merceğe göre boyutu büyükçe olan bir cismin optik eksenden uzaktaki noktalarından gelen ışınların merceğe eğik ulaşmaları, görüntünün netliğini bozar. Eğik ışın, astigmatlığı tek mercekle giderilemediği için, üç ya da dört mercekten oluşan anastigmat objektif kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Anastigmat Objektif Nedir Anastigmat Objektif ödev ara Anastigmat Objektif kelime anlamı Anastigmat Objektif sözlükte ara Anastigmat Objektif ansiklopedi bilgi bankası ara Anastigmat Objektif ne demek Anastigmat Objektif neye denir

Anastigmat Objektif ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver