Analitik Düzlem Nedir Hakkında Bilgi

Analitik Düzlem Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Analitik Düzlem Nedir, Analitik Düzlem Ne Anlama Gelir, Analitik Düzlem Ne Demektir, Analitik Düzlem Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Analitik Düzlem ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Analitik Düzlem Anlamı

Birbirine dik iki sayı doğrusuyla dört bölgeye ayrılıp her noktası bir sayı ikilisine birebir eşlenerek oluşturulan düzlem. Sayı doğruları, yatay sayı doğrusu (apsis ekseni) ve düşey sayı doğrusu (ordinat ekseni) olarak, bölgelerse, saat yelkovanının ters yönünde ve sağ üstten başlanarak sırasıyla I, II, III, ve IV. bölgeler olarak adlandırılır. Analitik düzlemde her nokta, örneğin (3; -2) gibi, parantez içine, aralarına noktalı virgül konularak önce apsisi sonra ordinatının yazılmasıyla oluşturulan bir sıralı ikiliyle tanımlanır.

Konu ile ilgili aramalar: Analitik Düzlem Nedir Analitik Düzlem ödev ara Analitik Düzlem kelime anlamı Analitik Düzlem sözlükte ara Analitik Düzlem ansiklopedi bilgi bankası ara Analitik Düzlem ne demek Analitik Düzlem neye denir

Analitik Düzlem ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver