Anal Bölge Kaşıntısı, Anal Bölgede Kaşıntı Nedenleri, Makat Kaşıntısı

makat kaşıntısı nedenleri, makat neden kaşınır, makatta kaşıntı, makatta kaşıntı nedeni

Makatta kaşıntı nedenleri

Makat yani anal bölge denilen vücudun bu kısmında husule gelen kaşıntı bireyleri bilhassa toplum içinde büyük sıkıntıya sokarken, aynı zamanda geceleri şiddetlenen makat kaşıntısı kişinin uyuma sorunu çekmesine sebep olarak günlük aktivitesini de derinden etkiler. Makatta kaşıntı ile beraber nemlilik, kaşıntıdan dolayı cildin tahriş olması ve kanaması, kaşınan bölgede sertlik, çamaşırı kirleten akıntı, pis koku ve hafif bir de ağrı husule gelmektedir. Peki makatta kaşıntı neden olur?

Sponsorlu Bağlantılar

Makatta kaşıntı sorunu yaşayan kişiler çeşitli sıkıntıları da beraberinde yaşarlar. Az önce saymış olduğumuz koku, akıntı , ağrı vs gibi sorunların yanı sıra makat çevresinde küçük çatlaklar da meydana gelmekle beraber, bu sorunu tedavi edilmemesi ve ilerlemesi durumunda sedef, egzama gibi rahatsızlıklar da ortaya çıkacaktır.

Makatta kaşıntıya yol açan sorunların başında kıl kurdu gelmektedir. Özellikle çocuklarda görülen makta kaşıntısının en büyük sebebi kıl kurdurur. Erişkinler de ise daha farklı sorunlar da rol oynamaktadır. Bunlar; aşırı sabun kullanımı (aşırı sabun cildi koruyan tabakayı yok eder), karabiber başta olmak üzere aşırı baharat tüketimi, fazla kilo, sıcak havadan dolayı bölgede terleme olması, sürekli oturmak.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver