Anafarta Limanı Nedir Nerededir Hakkında Bilgi

Anafarta Limanı Nedir Nerededir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Anafarta Limanı Nedir, Anafarta Limanı Ne Anlama Gelir, Anafarta Limanı Ne Demektir, Anafarta Limanı Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Anafarta Limanı ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Anafarta Limanı Anlamı

Gelibolu Yarımadası’nda, Kuzey Ege Denizi kıyısında Büyük ve Küçük Kemikli burunları arasında koy. I. Dünya Savaşı’nda Çanakkale’deki savaşların en kanlısı burada oldu. Atatürk’ün komutası altındaki Türk birlikleri, karaya çıkan İngiliz-Fransız kuvvetlerini burada bozguna uğrattı ve Türk topraklarından dışarı attı (14 Ağustos 1915). Atatürk, “Anafartalar Kahramanı” unvanını bu savaşta kazandı.

Konu ile ilgili aramalar: Anafarta Limanı Nedir Anafarta Limanı ödev ara Anafarta Limanı kelime anlamı Anafarta Limanı sözlükte ara Anafarta Limanı ansiklopedi bilgi bankası ara Anafarta Limanı ne demek Anafarta Limanı neye denir

Anafarta Limanı ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver