Amplifikatör Nedir Hakkında Bilgi

Amplifikatör Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Amplifikatör Nedir, Amplifikatör Ne Anlama Gelir, Amplifikatör Ne Demektir, Amplifikatör Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Amplifikatör ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Amplifikatör Anlamı

Elektriksel bir sinyali, şiddetini artırarak yeniden oluşturan araç. Elektromotor kuvveti artırarak daha yüksek bir empedansa uygulayan cinsine voltaj amplifikatörü, görece yüksekçe bir akım şiddeti oluşturarak düşük bir empedansa uygulayan cinsine de güç amplifikatörü denir. Transistörler ya da elektron tüpleriyle çalışan elektronik amplifikatörler, radyo, televizyon, teyp ve bilgisayar gibi araçlarda önemli bir rol oynarlar.

Konu ile ilgili aramalar: Amplifikatör Nedir Amplifikatör ödev ara Amplifikatör kelime anlamı Amplifikatör sözlükte ara Amplifikatör ansiklopedi bilgi bankası ara Amplifikatör ne demek Amplifikatör neye denir

Amplifikatör ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver