Amipli Dizanteri, Amipli Dizanteri Nasıl Geçer, Amipli Dizanteri Nasıl Tedavi Edilir

amipli dizanteri tedavi yolları, amipli dizanteri tedavi yöntemleri, amipli dizanterinden nasıl kurtuluruz, amipli dizanterinin tedavisi

Amipli dizanteri tedavisi

Entomoeba histolytica ismi ile bilinen bir amip türünün sebep olduğu amipli dizanteri hastalığı, daha çok nemli ve sıcaklığın 25 derece üstünde olduğu bölgelerde sık rastlanmakta ve bir takım içeceklerin ve yiyeceklerin tüketilmesi ile bulaşmaktadır. Ayrıca amipli dizanteri hijyen olmayan suların tüketilmesinden de ortaya çıkar. Bilhassa hamam böcekleri ve sinekler amiplerin taşınmasında etkili oldukları için bu tür böcekleri yaşam alanlarımızdan olabildiğince uzak tutmalıyız.

Sponsorlu Bağlantılar

Amipli dizanteriye yakalanmamak için dikkat edilmesi gereken en önemli husus, içme suyunun yüksek ısıda kaynatılmış olmasıdır. İçeceğinizin suyun hijyeninden emin değilseniz suyu yüksek derece ısıtın ve soğumasının ardından içmeye başlayın. Aynı şekilde yiyeceklerinizin de temiz ve sağlıklı olmasına dikkat edin.

Amipli dizanteri tedavisi için uzman bir hekime başvurulması gerekir. Hekimler daha çok amipli dizanteri tedavisi için metranidazol ve terasiklin ilaçlar kullanılmasını önerirler. Bu ilaçlar 10 gün boyunca düzenli olarak tüketilirse hastalık geçer.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver