Amip Nedir Hakkında Bilgi

Amip Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Amip Nedir, Amip Ne Anlama Gelir, Amip Ne Demektir, Amip Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Amip ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Amip Anlamı

Kök bacaklılar (Rhizopoda) sınıfının, Amipler (Amoebida) takımındaki türlerin genel adı. Genellikle tatlı sularda ve nemli ortamlarda yaşarlar. Bir ya da birden çok çekirdeği olabilir. Yalancı ayakları lop ya da yaprak biçimindedir. Stoplâzmasındaki sindirim kofulları önemli organellerindendir. Suda çözünmüş olarak bulunan besin maddelerini emerek beslenirler. Katı parçacıkları ayakları yardımıyla sindirim kofullarına doldurur.

Amipler genellikle ikiye bölünmeyle çoğalırlar. Bazı türleri parazit olarak insanların ya da değişik hayvanların bağırsaklarında yaşar.

Konu ile ilgili aramalar: Amip Nedir Amip ödev ara Amip kelime anlamı Amip sözlükte ara Amip ansiklopedi bilgi bankası ara Amip ne demek Amip neye denir

Amip ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver