Amfetamin Nedir Yararları Zararları Hakkında Bilgi

Amfetamin Nedir Yararları Zararları

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Amfetamin Nedir, Amfetamin Ne Anlama Gelir, Amfetamin Ne Demektir, Amfetamin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Amfetamin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Amfetamin Anlamı

Amfetamin Nedir Yararları Zararları
Uyandırma aminleri de denen ilâç grubu. Kan basıncını artırıcı, kalp atışını hızlandırıcı, damarları daraltıcı ve iştah kesici etkileri vardır. Ayrıca beyindeki uyarıcı etkisiyle uykusuzluk ve halüsinasyon oluşturur. Amfetamin, iştah kesici etkisi nedeniyle şişmanlarda zayıflatıcı ilâç olarak kullanılmış, ancak alışkanlık yaptığından ve beyinde tahribata yol açtığından kullanılması yasaklanmıştır. Hekimlikte ancak harkolepsi denen ve seyrek rastlanan uyku krizi hallerinde ve şizofreni hastalığının araştırılmasında deneme aracı olarak kullanılmaktadır.

Konu ile ilgili aramalar: Amfetamin Nedir Amfetamin ödev ara Amfetamin kelime anlamı Amfetamin sözlükte ara Amfetamin ansiklopedi bilgi bankası ara Amfetamin ne demek Amfetamin neye denir

Amfetamin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.
Nedir, Anlamı, Amfetamin

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver