Amerikan servis yapımı

Bu cici amerikan servisten yapmak isterseniz,yapımı anlatılmış.

evdeki artık kumaşları değerlendirme projesi yine, gerçi hiç eksilmiyorlar ama:))) Parça kumaşları değerlendirmek için crazy tekniği ideal. Amerikan servisin ön yüzünde belli bir dizayn var, arka yüzünde ise kumaşları gelişigüzel ama renklere dikkat ederek yerleştirip, diktim.

Sponsorlu Bağlantılar

Su taşı dışında bir süslemesi yok.Pempenin içine ince bir elyaf koydum elyafsız yıkanması daha kolay olur diye düşünerek kırmızıya koymadım.Kırmızı, mavi ve pempe yapacaktım ama mavi renkli olanı artık yaza kaldı.

Çuval bezini seviyorum, epeydir aklımdaydı çuvalla birşeyler yapmak.Yıkadıktan sonra keten kumaşla kombine ederek diktim.

Köşesine de stencilla mor üzümler boyadım.İçine elyaf koymadım.Arka tarafı da aynı keten kumaştan.

patchwork amerikan servisi
patchwork amerikan servisi
patchwork amerikan servisi
patchwork amerikan servisi

2parça sarhoş yolu birkaç parçada diğer kumaşların birleşiminden oluşan yorganlama ile hayat bulan bir amerikan servisi silinebilir ve leke tutmaz kumaş kullandım özenle hazırladım

Kalpli Amerikan Servis Yapımı

kalpli original Kalpli Amerikan Servis Yapımı

Romantizmi sofranıza taşımak için bu kalpli amerikan servislerden yapabilirsiniz. Özellikle sevgililer günü için hoş olabilir.

DIY: Çuval Bezi ve Dantelden Amerikan Servis ve Runner Yapımı

Uzun zamandır aklımdaydı bu fikir. Bugün yapma fırsatı buldum. Önce ince dokulu çuval bezi araştırması sonrasında da dantel seçimi ile malzemelerim hazırdı. (Peki bunları nereden aldım? Kumaşı İzmir Caddesindeki Bursa Kumaş Pazarından aldım. İzmir Caddesinde üç tane Bursa Kumaş Pazarı var, aldığım dükkan Necatibey’e en yakın olanı, yani caddenin en aşağısındaki, Moda Çarşısının karşı tarafında kalıyor. Danteli ise yine İzmir Caddesindeki Kocabeyoğlu Pasajının en alt katındaki dükkandan aldım. Kapınsın önünde tüm danteller rulo halinde rafta gözüküyor. Bu caddeleri bilmiyorsanız muhtemelen Ankara’da değilsiniz…) Evdeki bambu amerikan servis boyutunda biçerek önce çuval bezlerimi hazırladım. Daha sonra dört kenarını diktim.

Daha sonra da dantelleri ekledim. Yalnız gözüktüğü kadar kolay değildi. Çünkü kumaş geniş dokulu olduğundan ince bir kumaş gibi değil ve dikmek zor. Dokusuna göre dikmek gerekiyor. Yıkandığında dikdörtgenden yamuğa dönmemesi için. Diğer bir zorluk dantelleri yerleştirdikten sonra kenarlarını kıvırmak. Makinada da zor elde de. Ortaya böyle birşey çıktı. Ben zevkle kullanacağım. Tam istediğim gibi oldu. Kalın küpürlü runner veya masa örtüsü amaçlı, diğer inceleri ise servis.
Masamın üstü dikişliklerle dolu olduğundan iyi resimler çekemedim. Kısa zamanda güzel resimlerle amerikan servislerimi tekrar beğeninize sunacağım.
Alttaki desen ise yatak odası perdesi için aldığım kumaş. İşler güçler…

Amerikan Servis Nasıl Yapılır?

 Amerikan servis ilk olarak Kanada ve Amerika’da hizmete girmiştir. Bu servisin en önemli özelliği öncelikle zamandan tasarruf sağlamak ve herhangi bir profesyonel personele ihtiyaç duymadan yerine getirilmesi olmaktadır. Özellikle işletmede çalışan herhangi bir personel tarafından uygulanabilmesi işletmelerin ekonomik açıdan personel alımlarına destek olmaktadır.

 

Amerikan servis nasıl yapılır?

Amerikan serviste esnasında servis tabağı yerine kumaş peçeteler kullanılmaktadır. Alakart kuver kullanılan bu serviste, ilk olarak müşteriye kahve içmek isteyip istemediği sorulur ve müşteri kahve içmek isterse kahve fincanı yanında kuverle bir bütün oluşturulması gerekir. Ayrıca kahve, yemek ile birlikte servis edilirken, bu zamanın iyi ayarlanması gerekmektedir.

Diğer yandan masa üzerinde masa örtüsü, kapak olarak da servis tabağı yerine Amerikan peçeteler kullanılmaktadır. Amerikan peçetelerin kullanılması hem maliyet açısından hem de hızlı temizlik açısından oldukça önemli bir konumda yer almaktadır. Maliyet ve temizlik açısından son zamanların en çok kullanılan kuver hazırlama yöntemlerinden biri olan Amerikan serviste ekmek tabağı çatalların hemen ön kısmına konuşlandırılır.

Tüm bunların yanı sıra su bardağının kapalı bir şekilde masada durması masanın servise henüz açılmadığını göstermektedir. Ayrıca içecek servisi sağ taraftan sağ el ile yapılmakta ve boş tabaklar ise yine sağ taraftan sol kol üzerine biriktirilecek şekilde uygulamaya alınmaktadır.

Etiketler:amerikan servisi nasıl yapılır,amerikan servis yapımı,amerikan servis nasıl yapılır,servis nasıl açılır,alakart servisi nasıl açılır,amerikan servis nasıl açılır,amerikan servisi nasıl açılır,amerikan servisi yapımı,servis nasıl yapılır,masa servisi nasıl acılır,amerikan servisi ve özellikleri,amerikan masa servisi,amerikan yemek servisi nasıl yapılır,servis tabağı hazırlama,amerikan servis masa dizayni ortuler ve olculeri,alakart servisi,alakart servis nasıl yapılır,alakart kuver nasıl açılır,amerıkan servisi nasıl,amerikan servisi nasıl kullanılır,yemek servisi nasıl yapılmalı,servıs tabagı nasıl hazırlanır,yemek masası amerikan servis nasıl yapılır,amerikan servis modelleri nasil kullanilir,servisi nasil yapilir,amerikan servis hazırlama,icecek servisi nereden yapilir,masa servisi nas,kartondan yemek servisi yapımı,masa örtüsü yerine amerikan servisi,masa ortusu ve amerıkan servıs kullanılır mı,konum servisleri nasıl açılır,en güzel servis nasıl yapılır tabak hazırlama,kumastan amerikan servis,masa örtüsü nasıl açılır,

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver