Ameliyatsız Kıl Dönmesi, Ameliyatsız Kıl Dönmesi Nasıl Tedavi Edilir, Fenol Kıl Dönmesi Tedavisi

fenol yöntemi, fenol yöntemi ile kıl dönmesi tedavisi, kıl dönmesi ameliyatı, kıl dönmesi ameliyatsız tedavi

Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Vücudun çeşitli bölgelerinde çıkan kıllar, çoğu kez kuyruk sokumu nadiren de göbek bölgelerinde cilt üzerine çıkmak yerine deri altında kalarak orada büyüme göstermekte, yara ve abse sorunlarının yaşanmmasına sebep olmaktadır. İşte bu soruna kıl dönmesi adı verilmekte ve çoğu zaman da erkeklerin en büyük sorunlarından biri olmaktadır.

 

 

Kıl dönmesi tedavisi için uzun yıllardır cerrahi operasyonlar uygulanmaktaydı ancak son zamanlarda kıl dönmesi ameliyatsız tedavi edilmekte ve ameliyat sonrası ağrı, iş gücü kaybı, yatak istirahati veya narkoz riski gibi sıkıntılar yaşanmamaktadır. Gelişen teknoloji ile birlikte ameliyatsız kıl dönmesi tedavisi en yaygın uygulanan tedavi metotlarından biridir.

Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisine “Fenol” adı verilmektedir ve bu yöntemde 2-3 mm’lik aletlerle kuyruk sokumunda deri altında kendine yer edinmiş olan kıl çıkartılmaktadır. Kılın alınmasının ardından o bölgede 2-4 santimetreküp genişliğinde bir boşluk oluştuğu için, boşluğu yok etmek içinde kimyasal maddeler kullanılır. Kimyasal maddeler ile boşluk doldurulur ve eğer gerek görülürse çevredeki kılları sayıca azaltmak için bölgeye lazer uygulaması da yapılabilir.

Fenol yöntemi yaklaşık 9-10 dakika sürmektedir. Ameliyatsız kıl dönmesi tedavisinde ameliyatta bulunan risklerin hiçbiri yoktur. Üstelik tedavi sonrası günlük yaşamınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Hatta işinize bile dönebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver