Ameliyatsız Basur Nasıl Geçer, Ameliyatsız Basur Tedavisi, Ameliyatsız Basuru Geçirme Yolları

ameliyatsız hemoroid, ameliyatsız hemoroid nasıl geçer, ameliyatsız hemoroid tedavisi, basur ameliyatsız tedavi

Hemoroid ameliyatsız tedavi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Ağrı, kanama gibi şikayetleri bulunan ve zorlu bir hastalık olan basur, içtimai bir sağlık sorunudur. Basurun ameliyat ile tedavisi mümkün olsa da, çoğu basur hastası bıçak altına yatmaktan korktuğu için operasyonu tercih etmiyorlar. Ameliyat yerine daha doğal yöntemlerle bu sorundan kurtulmaya çalışıyorlar.

 

Ameliyat korkusu olan hastalar, ameliyatı sürekli göz ardı ettikleri için Bayındır Levent Tıp Merkezi Op. Dr. Zeynep Civelek Çaynak, ameliyatsız da hemorid tedavisinin mümkün olduğundan bahsetti. Çaynak, her hemoroid hastası ameliyatla tedavi edilmiyor diye belirtti ve sözlerine şunları ekledi:

“Öncelikle hastalarının şikayetlerinin nedeni araştırılıyor. Basura sebep olan faktörlerin tespitine göre tedavi işlemleri uygulanıyor. Hastalarda görülen kanama ve ağrılar her zaman basuru göstermiyor. Bazen bunun sebebi Anal Fissur’da olabiliyor. Ama çoğu hasta basur olduğunu düşünerek ve ameliyat korkusu yaşadığı için hastaneye bile uğramıyor.

Hemoroid hastası olan ve çok geç kalmadan doktora başvuran hastalara band ligasyonu (rubber band ligation) yöntemi kullanılarak tedavi uygulanıyor. Hemoroid band ligasyonu başlangıç evresindeki basur sorununa uygulanıyor. Bu yöntem yüzyıllardır tüm dünyada uygulanmaktadır. Üstelik ameliyat şartları da gerekmiyor. Yöntem tamamen ağrısızdır ve anestezi kullanılmadan yapılıyor. Hemoroit pakesinin tabanına özel bir tabancayla lastik band yerleştirilmesi ve hemoroit pakesinin kendiliğinden atılması esasına dayanır.”

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver