Amboli Nedir Neden Olur Sebepleri Ve Tehlikesi Hakkında Bilgi

Amboli Nedir Neden Olur Sebepleri Ve Tehlikesi

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Amboli Nedir, Amboli Ne Anlama Gelir, Amboli Ne Demektir, Amboli Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Amboli ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Amboli Anlamı

Bir atardamarın, dolaşımla gelen herhangi bir maddeyle tıkanması. Bu madde bir kan pıhtısı, tümör parçası, bakteri kümesi, yağ damlacığı ya da hava kabarcığı olabilir. Amboliyle tıkanan damarın kanlandırdığı doku beslenemeyeceği için ölür. Amboli sonucu doku ölümüne enfarktüs, ölü doku parçasına enfarkt adı verilir. Kimi zaman ölen ve yumuşayan dokuda bakterilerin etkisiyle apse oluşabilir. Büyük ameliyatlardan ve kırıklardan sonra bazen yağ ambolisi ya da boyun ve baş damarlarının zedelenmesiyle hava ambolisi görülebilir. Amboli, hayatî önemi olan bir damarda ortaya çıkarsa ani ölümlere yol açabilir.

Konu ile ilgili aramalar: Amboli Nedir Amboli ödev ara Amboli kelime anlamı Amboli sözlükte ara Amboli ansiklopedi bilgi bankası ara Amboli ne demek Amboli neye denir

Amboli ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.
Amboli Nedir Neden OLur Sebepleri ve Tehlikesi

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver