Amazonlar Nedir Kimlerdir Nerede Yaşamışlardır Hakkında Bilgi

Amazonlar Nedir Kimlerdir Nerede Yaşamışlardır

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Amazonlar Nedir, Amazonlar Ne Anlama Gelir, Amazonlar Ne Demektir, Amazonlar Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Amazonlar ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Amazonlar Anlamı

Yunan mitolojisinde geçen kadın topluluğu. Amazonlar, aralarında erkek yaşamasına izin vermeyen savaşçı kadınlardı. Anadolu’nun kuzeydoğu bölgesinde, Karadeniz kıyısında Pont adı verilen bölgede yaşadıkları söylenir. Yılda bir kez komşuları Gargarlara giderek soylarının sürmesini sağlarlardı. Doğan çocukların erkek olanlarını ya babalarına gönderir ya da öldürürlerdi. Yalnızca kızları yetiştirip bunlara ata binmeyi, silâh kullanmayı ve savaşmayı öğretirlerdi. Zamanla asıl yurtları sayılan Thermodon Vadisi’nden Anadolu’nun kuzeybatı kıyılarına, hatta Yunanistan’a kadar uzandılar. Smyrna (İzmir), Sinoppe (Sinop), Myrina, Kyme, Pashos kentlerinin kurucusu sayılırlar. Kimilerine göre ok atmayı kolaylaştırmak için, kızların sağ memelerini yakarlardı. Amazon adının da (amados=memesiz) buradan geldiği söylenir.

Konu ile ilgili aramalar: Amazonlar Nedir Amazonlar ödev ara Amazonlar kelime anlamı Amazonlar sözlükte ara Amazonlar ansiklopedi bilgi bankası ara Amazonlar ne demek Amazonlar neye denir

Amazonlar ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.
Amazonlar Nedir Kimlerdir Nerede Yaşamışlardır

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver