Alüminyum Folyo, Alüminyum Folyo Kullanmak Zararlı Mı, Alüminyum Folyo Kullanmanın Zararları Nelerdir

alüminyum folyo zararları, alüminyum folyonun sağlığa etkileri, alüminyum folyonun sağlığa zararları, alüminyum folyonun zararları

Alüminyum folyonun zararları nelerdir?

Beslenme amacı ile almış olduğumuz besinleri mutfakta muhafaza ederken bu besinleri saklamak için çoğu zaman hepimiz alüminyum folyolardan yararlanırız. Alüminyumdan yapılmış olan bu kağıtlar aynı zamanda besinleri pişirmek içinde kullanılır. Ancak uzmanlar alüminyum folyo kağıtların yüksek derecede alüminyum içerdiklerinden dolayı bu kağıtların kullanımını uygun görmemekteler.

Sponsorlu Bağlantılar

Yapılan araştırmalara göre alzheimer hastalarının beyin dokularında yüksek oranda alüminyuma rastlanmış olduğundan, alüminyum folyo kullanımı ile vücudumuza giren alüminyum bu rahatsızlığa zemin hazırlayabilir. Günlük hayatta sıklıkla tercih edilen alüminyum folyolar aynı zamanda demir eksikliğine de yol açabilir.

Vücutta mineral dengesi oldukça önemli bir husustur. Eğer ki vücudumuzda alüminyum fazla miktarda bulursa diğer mineraller azalacaktır. Bu nedenle buzdolabında veya derin dondurucularda kullanılacak olan alüminyum folyolara kesinlile asitli, tuzlu ve sulu yiyecekler sarılmayacak ve aynı zamanda bilhassa et ürünleri alüminyum folyolardan uzak tutulacaktır. Alüminyum folyo yerine kağıt ve kağıt ambalajlarını kullanabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver