Alümin Nedir Hakkında Bilgi

Alümin Nedir

kelimelerin anlamı bilgi bankası

anlamı nedir, ne anlama gelir

Sponsorlu Bağlantılar

Alümin Nedir, Alümin Ne Anlama Gelir, Alümin Ne Demektir, Alümin Anlamı Nedir ile ilgili bilgileri bu yazıda paylaşmaya çalıştım.

Alümin ile ilgili internet ortamındaki ve diğer ansiklopedi gibi bilgi kaynaklarından elde ettiğim bilgileri yazımda paylaştım. Yararlı olmasını dilerim. Konu ile ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi de aşağıda yorum olarak bırakabilirsiniz.

Alümin Anlamı

Doğada korindon ve zımpara taşı, hidratlı olarak da boksitte bulunan alüminyum oksit (AI2O3). 1754′te A. S. Marggraf tarafından bulundu. Suda çok az çözünen, 2045°C’ta ergiyip 2980°C’ta kaynayan beyaz bir katıdır. Asit ve bazlardaki çözünürlüğü, kristal suyunun çokluğuyla birlikte artar; asitlerle alüminyum tuzu, bazlarla da alüminatları verir. Hidratlı alümin, jelatinimsi renksiz bir maddedir. Boyarmaddeleri tutarak laklar meydana getirdiği için tekstilde mordanlama maddesi olarak ve sıvıların renginin giderilmesinde kullanılır. Alümin, esas olarak alüminyum üretiminde ve ateş tuğlası yapımında kullanılır.

Konu ile ilgili aramalar: Alümin Nedir Alümin ödev ara Alümin kelime anlamı Alümin sözlükte ara Alümin ansiklopedi bilgi bankası ara Alümin ne demek Alümin neye denir

Alümin ile ilgili sorularınızı ve yorumlarınızı aşağıya yazabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver