Altıncı Hastalığın Tedavisi, Altıncı Hastalığın Tedavisi Nasıldır, Altıncı Hastalık

altıncı hastalık nasıl geçer, altıncı hastalık nasıl iyileşir, altıncı hastalık ve tedavisi, bebeklerde altıncı hastalık tedavisi

Altıncı hastalık tedavisi

Dr. Mustafa Eraslan

Sponsorlu Bağlantılar

Roseola İnfantum yani altıncı hastalık kesin olarak bilinmeyen nedenlerden ötürü şiddetli ateş, vücudun çeşitli bölgelerinde deri döküntüleri ve su çiçeğini anımsatan deri üzerinde lekelenmelerle ortaya çıkmaktadır. İlkbahar ve sonbahar altıncı hastalığın en sık rastlandığı mevsimlerdir.

Bulaşıcı bir enfeksiyon olan altıncı hastalık çocuk yaşta çok fazla rastlanılan deri hastalıklarından biridir. Bir ile iki yaş arasındaki çocuklarda ortaya çıkan altıncı hastalık en geç üç yaşına geçirilmiş olur. Havadaki damlacıklar yoluyla bir başkasına bulaşma riski bulunan bu hastalığın kesin bir tedavi yöntemi yoktur.

Altın hastalığın kesin bir tedavi yöntemi olmasa da hekimlerin önerilerini uygulamakta fayda var. Altıncı hastalık geçiren çocukların bol bol istirahat etmesi gerekir. Ateş düşürücü ilaçlarla ateşinin normal seviyeleri düşmesini sağlamak ve çocukları sıvı gıdalarla beslemek ebeveynlerin altıncı hastalık tedavisi için yapması gerekenler arasındadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver