Altın Otu Ne İşe Yarar, Altın Otu Nedir, Altın Otunun Faydaları

altın otunun faydaları ve yararları, altın otunun faydaları ve zararları, altın otunun faydası, altın otunun yararları

Altın Otu Ve Altın Otu Bitkisinin Faydaları

Dr. Mustafa Eraslan Soru Sor

Sponsorlu Bağlantılar

Altın otu aynı zamanda, Dalakotu Mayasılotu Helichrysum italicum Helichrysum arenarium Aspleniaceae bu isimlerlede biliniyor. Türkiyede ise altın otu,altın çiçek, ölmez çiçekve güven otu olarakda adlandırılıyor. Sarı renkte çiçekleri olan bir bitkidir altın otu. Peki mucivezi faydalarının  olduğunu biliyormusunuz? Altın otunun. Faydalarını merak ediyorsanız, aşağıya bir göz gezdiriniz…

 

Altın Otu (Helichrysum arenarium): 50-60 cm ‘ye kadar uzayabilen ve sarı renkte çiçekler açan otsu bir bitkidir. Altınçiçek, Ölmezçiçek ve Güveotu isimleriyle de bilinir. İçerisinde flavonlar, reçine, kumarin ve acı madde ile bir miktar da uçucu yağ vardır.

Altın Otunun Faydaları: İdrar söktürücü, safra ve pankreas salgısını ve mide suyunu arttırıcı ve idrar yollarındaki taşları düşürmeye yardımcıdır. Mesane, prostat ve idrar yolu iltihaplarına karşı faydalıdır. Romatizma ve eklem ağrısı şikayetlerini azaltır. Tokluk verir. Hazım zorluklarında ve basurda faydalıdır.

Altın Otu nasıl kullanılır? Çiçekli dalları toplanıp kurutulduktan sonra suyla kaynatılarak kullanılır. Altın otu çayı özellikle idrar söktürücü ve taş düşürücü olarak kullanılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver