Alternatif Tıp Yöntemleri Doktorları Merkezi Ne Demektir Hakkında Bilgi

Aşağıda Alternatif Tıp Yöntemleri Doktorları Merkezi Ne Demektir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

alternatif tıb, alternatif tıp, alternatif tıp doktorları, alternatif tıp kanser, alternatif tıp merkezi, alternatif tıp metin hara, alternatif tıp nedir, alternatif tıp uzmanı metin hara, alternatif tıp uzmanları, alternatif tıp yöntemleri,

Alternatif tıbbın tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Hatta diyebiliriz ki geleneksel tıbbın gelişiminden çok evvel alternatif tıp yöntemleri eski uygarlıklarca kullanılmaktaydı. Alternatif ilaçları yeni kullanıyor olabilirsiniz ve muhtemelen alternatif ilaçların ve terapilerin
hayatınıza getirdiği birçok faydayı fark etmişsinizdir. Ama bunların ne zamandır uygulandığını ve
nereden geldiğini biliyor musunuz? Sizi alternatif tıpın muhteşem geçmişine götürmeme izin verin.

Alternatif tıbbın geçmişi ve tarihi çok ilginçtir ve birçok kültürle değişik bağları bulunur. Alternatif Tıp’ ın ne zaman başladığını kesin olarak söylemek zor olsa da bu çözümler zamanın klasik geleneksel uygulanan tıbbi yönetimleriydi. Ancak geçmişe gidecek olursak ve iyileşmenin değişik izlerini sürersek bunlar alternatif olarak adlandırılabilir. Alternatif tıp uygulamalarının köklerinin 5000 yıl öncesine dayandığını görürüz.

Doğu felsefesinden batı alternatiflerine….

En eski alternatif tıpın izlerinden biri Çin tarihinde görülür. Eski Çin uygarlığında, alternatif tıpın bugünkü kullanımı gibi, iyileşmeyi beden ve ruh arasındaki dengeyi sağlamada bulmuşlardır
Çin Felsefesinin bir çoğu Taoist ve Budist temellere dayanır ve insanın inancı çevresi ile yakından ilişkilidir. Yin ve Yang prensipleri Çinli Tıptan gelir ve pratik ile tamamlanır.
Yin ve Yang karşılıklı güçlerin nasıl birbirini tamamladığını ve beden içindeki uyumunu açıklar.
Bunlar dengede durmalıdır. Denge bozulduğunda hastalık meydana gelir. Çinli Tıp, bitkisel ilaçlar,
akupunktur, nefes alıp verme ve hareket etme, diyet gibi çeşitli yöntemlerle dengeyi sağlar.

Alternatif Tıp Doktorları olan pratisyen veya uzman doktorlar, hastanın sağlığına ve yaşamına bakar, buradan yaşamın nerede dengeyi bozduğunu bulmaya çalışır. Hastanın dengesini yerine getirmek için bir çok değişik yöntem kullanılır. Geleneksel Çinli Tıp hala Doğu’ da etkisiyle modern sağlığın büyük bir kısmını oluşturmaktadır. Batı tıpının yanında bu alternatif yöntemlerin hastanelerde uygulanması çok da olağan dışı değildir.
//
Alternatif tıpta uzun eski bir geçmişe sahip olan diğer bir kültür de Hintlilerdir. Ayurvedik ilaçları 6000 yıl öncesine dayanır ve Çin ilaçları gibi Budizm ile bağlantılıdır. Ayurveda 2 Sanskrit kelimesinden oluşur. Ayu- hayat demektir ve veda- bilgisi demektir. Bu, bir insanın bedenini ve ruhunu doğal bir uyumda tutarak sağlıklı olmasını sağlayan tıp sistemidir. Batıda, Roma’ da ise, Alternatif Tıp 3000 sene öncesine dayanır. Hidroterapi gibi tedaviler Romalılarda ve Yunanlılarda çok meşhurdu. Babilliler tarafından etkilenmiş Eski Yunanlılar bitkisel ilaçlar konusunda Hintli ve Çinlilerden daha az etkilenmiştir. Yunanlı fizikçi Hipokrat Tıpın Babası olarak bilinir ve bitkisel ilaçlar kullanmıştır. Orta çağda papazlar tıbbi bitkiler yetiştirmişler ve Arapçadan bir çok tıbbi kaynak çevirmişlerdir. Healers halkı bilgisini ustadan çırağa anlatarak sürdürmüşlerdir. Değişik bitkilerin gücünün anlaşılması insanın çevresini geliştirmesine yardımcı olmuştur. Avrupalılar Amerika’ ya yerleştiğinde Yerli Amerikalıların yöreye özgü bitkilerle çok derin tedavi bilgisine sahip olduklarını görmüşlerdir. Avustralya’daki Aborjinler için de aynı şey geçerlidir. Çevrelerindeki bitkilerin güçlerinin farkına varmışlardır. 19. yüzyıla doğru, batı tıbbı ortaya çıkmadan, doktorlar doğal tedavi uzmanı gibiydiler. Onlar hastanın yaşam tarzına bakarak detaylı tıp bilgisine sahip oluyorlardır. Sonra yeme alışkanlığındaki, çevredeki değişimlerle ve bitkiler çarelerle öneriler sunuyorlardı. Bitkisel çözümler ve şifalı bitkiler nasıl alternatif tıpın temelini oluşturur? 20. yüzyıl boyunca alternatif tıpın yaygın kullanımı azalmıştır. Hastaların daha çok modern tıpla ve hastanelerin kullanılmasıyla tedavisine önem verilmiştir. Bu da hastalığın tedavisi için eczane ilaçlarına olan ilgiyi artırmıştır. Penisilinin icadı ve haplara uygulanması ile sağlıkta büyük gelişme yaşanmıştır ve alternatif tıp birçok yerde önemini kaybetmiştir. //

Birçok doktor eski yöntemleri çağ dışı kalmış olarak kabul etse de, yöntemlerin işe yaramadığını görünce alternatif tıpa yönelmektedir. Artık geleneksel tıbbın alternatifi değil, daha sağlıklı bir yaşama sahip olmak için bir başka seçenek haline gelmiştir.

Sonuç olarak Alternatif Tıp tekrar yükselişe geçmiştir. Akupunktur, bitkisel tedavi, aromaterapi gibi yöntemler birden çok tedavi yönteminde uzmanlaşan pratisyenler tarafından canlı tutulmaktadır. Alternatif tıp, modern tıbbın yanı sıra sık sık kullanılmaktadır .

Alternatif tıbbın kısa tarihi göstermektedir ki bugün kullanılan bir çok yöntem yüzyıllar öncesine
dayanmaktadır. Bugün alternatif tıbba gösterilen yoğun ilgi, yakın zamanda daha çok bu pratiklerin artacağına işarettir. Alternatif tıp merkezleri, son zamanlarda ülkemizde de hızla yaygınlaşmaya başlamış ve geleneksel tıbbın iyileştiremediği kanser gibi bir çok amansız hastalığa doğal çözümler geliştirmeyi başarmıştır. Ülkemizde alternatif tıp alanında alternatif tıp uzmanı metin hara iyi tanınan bir doktordur. Bildiğiniz başka doktorlar ve tıp merkezleri varsa yorum yoluyla bizlerle paylaşmanızı rica ediyoruz.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver