Alkol Kilo Aldırır Mı, Diyet Yapan Alkol Alabilir Mi, Diyet Yapan Alkol Kullanabilir Mi

diyet yapan alkol kullanır mı, diyet yapan içki içebilir mi, diyet yapanlar içki içebilir mi, diyet yapanlara içki içerse ne olur

Diyet yapanlar alkol alabilir mi?

Hem aşırı kilolarından muzdarip olup hem de alkol kullanan, bayanların ve erkeklerin erkeklerin en çok merak ettiği konulardan biri, diyet yaparken alkol alınmasında bir sakınca var mıdır, yok mudur? Uzmanların görüşlerinden yola çıkarak hazırlamış olduğumuz bu makalede, fazla kilolarından kurtulma çabası içinde olan kişilerin alkol kullanmasında diyetlerini olumsuz etkileyen bir sorun olup, olmadığına açıklık getireceğiz. İşte merak ettiğiniz “diyet yapanlar alkol kullanabilir mi?” sorusunun uzman görüşlerinden yanıtı:

Sponsorlu Bağlantılar

Diyet yapanlar çok iyi bilir ki, fazlalıklarından kurtulmanın ve arzu edilen kiloya ulaşmanın en büyük gayesi, kaloriden yoksun beslenmektir. Kişinin cinsiyetine, yaşına ve kilosuna oranla günlük alması gereken kalori miktarının üstüne çıkmaması yapmış olduğu diyeti başarılı kılar. Ancak düzensiz beslenme ve günlük kalori oranına dikkat etmemek ne yazık ki diyetin başarısızlıkla sonuçlanmasına sebep olur. Hem diyet yapmaya çalışıp hem de alkol almayı düşünüyorsanız, diyetinizde başarılı olmayacağınızı da bilmelisiniz.

Alınan alkolün kalori miktarı bu noktada çok önemlidir. Alınan alkolün kalori miktarı derecesi ile orantılı olduğundan içmiş olduğunuz alkol şişesinin üstünde yazan dereceyi 0.79 ile çarparak 100 mililitredeki alkol miktarını gram cinsinden öğrenebilirsiniz. Ancak unutmayın ki bir gram alkol de 7 kalori bulunur. Bunu düşünerek içmiş olduğunuz bir bardak alkolün kalori miktarını da varın siz düşünün.

Kimi insanlar bir bardaktan bir şey olmaz düşüncesiyle hareket ederek içkilerini yudumlamaktalar. Ancak burada bir bardak içkiyle beraber tükettiklerinizi ya da kremayla hazırlanmış bir bardak içkinin zararın unutmayın.

İçkilerin kalori miktarı

Kremalı Beyaz Rus kokteyl: 715 cal
Küçük şişe bira: 72 cal
Bir duble viski: 190 cal
Bir duble votka: 190 cal
Bir duble rom: 207 cal

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver