alin seyirmesi neden olur- Şakak seğirmesi nedenleri tedavisi Hakkında Bilgi

Aşağıda alin seyirmesi neden olur- Şakak seğirmesi nedenleri tedavisi ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Alın seyirmesi neden olur- Şakak seğirmesi nedenleri tedavisi

Seyirme çok önemlidir. Neden? Genel vücut direncinin düştüğünün en önemli belirtisidir. Vücudumuzda 3 tane kasımız var. Baldır kasımız, ön kol kasımız ve göz kapağı kasımız. Genel vücut direnci düştüğünde, aşırı yorgunluk olduğunda, vücudumuzda özellikle B vitamini yetmezliği olduğunda beraberinde göz seyirmesi olur ve bu bir erken bulgudur. Dolayısıyla sürekli göz seyirmesi olan kişilerin mutlaka önce bir göz uzmanı tarafından değerlendirilmesine, vitamin desteğine ve dinlenmeye ihtiyaç vardır.

İkinci seyirme nedeni kısa süreli olanlardır. Özellikle üst kapağımızda ve alt kapağımızda seyirme ve çok hafif ağrıyla beraber olan şey bir arpacık başlangıcının belirtisi de olabilir. Arpacık kirpik dibinde çıkan ve halk değimiyle dirsek dediğimiz ve dışa doğru kabarıklık yapan, eğer iyileşmezse kistleşip cerrahi müdahaleyle boşaltılması gereken bir kirpik dibi iltihabıdır ve seyirmeyle ortaya çıkabilir. Çocukluk çağında gördüğümüz 2 taraflı göz seyirmesi, eğer beraberinde fazla kırpma da varsa gizli hipermetropi dediğimiz bir göz rahatsızlığının erken habercisi olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver