alexandrite lazer epilasyon cihazı makinesi aleti ve yöntemi ne demektir Hakkında Bilgi

Aşağıda alexandrite lazer epilasyon cihazı makinesi aleti ve yöntemi ne demektir ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

alexandrite lazer epilasyon cihazı makinesi aleti ve yöntemi ne demektir

Lazer epilasyon yöntemlerindeki tekniklerin çeşitliliği ve sürekli gelişmesi nedeniyle, lazer epilasyon allanında birden fazla marka model ve teknoloji kullanan lazer epilasyon cihazları ortaya çıkmıştır. Alexandrite Lazer Epilasyon Cihazı da bu epilasyon aletleri arasında öne çıkanlardan birisidir. Şimdi Alexandrite Lazer Epilasyon ona bir göz atalım.

755 nanometre dalga boyunda lazerlerdir. Bu lazer sisteminin diğerlerinden en önemli farkı deri içinde aldığı mesafenin en az olmasıdır. Fakat bu mesafe kıl köküne ulaşmaya genellikle yeterlidir. Diğer özelliği ise kılın yapısında bulunan ve kıla rengini veren melanin ismindeki boya maddesi tarafından çok tutulan lazerlerden olmasıdır. Bu iki özellik avantajlar ve dezavantajlar sağlar. Melanin tarafından iyi tutulması açık renk deri tipi ve koyu kıl rengi olanlarda avantaj sağlar. Fakat koyu deri rengi olan kişilerde uygulama risk yaratır. Problemlere yol açabilir. Esmer ciltlere deneme uygulaması yapılmadan kullanılmamalıdır. Derine inmemesi bu lazerlerin diğerlerine göre daha az ağrılı olmasını sağlar. Bu özellik ,derin yerleşimli kıllarda örneğin ;sırt, kol, yüz gibi bölgelerde etkinliğinin az olmasına neden olur. Açık cilt rengi olan ve kozmetik epilasyon olarak bilinen koltuk altı, bacak, bikini, genital bölgede önerilen bir lazer tipidir. Ağrısının az olması, hızlı ve pratik uygulanabilme özelliği, seanstan sonra hemen kılların alandan temizlenmesi bu lazerin önemli diğer avantajlarıdır. Bu bölgelerde ortalama 6 seansta oldukça başarılı sonuçlar elde edilmektedir. Özellikle yüz bölgesinde alexandrite lazerlerin ince tüyleri tetikleyerek ters etki ile kılları artırabileceği ihtimali akılda tutulmalı ve seçim ona göre yapılmalıdır. Tüm hastalar kılların büyümesindeki gecikmeyi fark edeceklerdir. Tedavi sonrasında bir kısım hastalarda kalıcı azalmalar görülür. Bu lazer türü koyu renkli kıllar için daha etkilidir. Kumral ve gri tonlu kıllar daha koyu renkli kıllara kıyasla az dirence sahiptir. Beyaz kıllar tedaviye cevap vermezler. Lazerdeki hızlı tekrar oranı tedavi süresini azaltır. Apogee® (Cynosure) yönteminde soğutma jeli kullanır. Gentlase® (Candela) yönteminde dinamik soğutma spreyi kullanır.

Genel Lazer Epilasyon Bilgileri
•Lazer epilasyon seansları genelde ortalama 4 ile 6 seans arasındadır. Seans aralıkları 4 ile 8 hafta arasındadır.
•Bronzlaşmış cilde lazer epilasyon uygulanmaz. Epilasyon işlemi sonrası bir ay kadar güneşten korunmak gerektiği için yaz tatillerinde yapılması önerilmez.
•Lazer ışını ince kıllara etkili değildir. Bu nedenle lazer epilasyon koyu renkli sert kıllı insanlarda daha iyi sonuçlar vermektedir.
•Diğer epilasyon yöntemlerine nazaran lazer epilasyon güvenli bir yöntemdir. Kansere yol açmaz.
•Lazer epilasyon sonrası en sık görülen yan etkiler cilt yanıkları ve lekelerdir. Uygun bir lazer tipi ve doğru bir doz uygulandığı takdirde yan etki görülme olasılığı yoktur. Bu nedenle lazer epilasyon yaptıracağınız merkezi seçerken titiz davranmalısınız.
•Her lazer tipine göre sonuçlar değişiklik gösterebilir.
•Sivilce tedavisi için verilen bazı ilaçlar, lazer epilasyon yapılmasına engel olabilir.
•Yüz, yanak ve sırt bölgelerine yapılan lazer epilasyondan, diğer bölgelere göre daha zor sonuçlar alınmaktadır. Bu nedenle yüz, yanak ve sırt bölgelerinde güçlü Diod lazerler daha başarılı olmaktadır.
•Esmer tenli kişiler Diod ve Nd Yag lazer tipini seçmelidir.
•Her tür ten renginde lazer epilasyon güvenle uygulanabilmektedir.

-Çeşitli kaynaklardan alıntılayarak hazırlanmıştır-

Lütfen Lazer epilasyonla ilgili deneyimlerinizi paylaşırken sadece cihazlar ile ilgili memnuniyet, memnuniyetsizlik ve önerilerinizi belirtiniz. Konu ile ilgili yeni mevzuata göre sadece yeterlilik belgesi olan işletmeler bu uygulamaları yapmaya tabidirler. İzin belgesi olmayan işletmelerin forumda adını geçirmek reklam amacı ile olmasa dahi kesinlikle yasaktır. Konu ile ilgili açılabilecek davalardan paylaşımı yapan üye sorumludur.

Konuya hassasiyetle dikkat etmenizi diler güzel paylaşımlar dileriz. alexandrite lazer makinasi

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver