alexandrite lazer epilasyon cihazı-alexandrite lazer epilasyon çeşitleri ve fırsat fiyatları Hakkında Bilgi

Aşağıda alexandrite lazer epilasyon cihazı-alexandrite lazer epilasyon çeşitleri ve fırsat fiyatları ile ilgili detaylı bilgilerin yanısıra genel anlamda hastalıkların nedenleri, belirtileri ve tedavisi hakkında ayrıntılı bilgi yer almaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

alexandrite lazer epilasyon cihazı-alexandrite lazer epilasyon çeşitleri ve fırsat fiyatları

Alexandrite lazer epilasyon, hem ucuz hem de güvenilir ve yaygın bir lazer epilasyon tekniği olduğu için geniş kitlelerce kullanılmaktadır. Bu yazımızda Alexandrite lazer epilasyon nedir ve Alexandrite lazer epilasyon faydaları zararları nelerdir konularını ele alacağız.

Alexandrite Lazerlerin Teknolojik Özellikleri
Alexandrite lazerler tüm lazerlerin genel teknik özelliklerine sahiptir. Lazer aletinin içindeki iki adet lambada lazer enerjisi üretilir. Bu teknolojiye flash lamb teknolojisi denmektedir. Üretilen lazer enerjisi birtakım ayna düzenekleriyle toplanır. Lazer ışınlarının en temel özelliklerinden biri birbirine paralel hareket eden ışın demetlerini içermesidir. Alexandrite lazerlerde böyledir.

Aynalar yardımı ile toplanan lazer ışınları fiber kablo ismi verilen özel bir kablo ile handpiece denen bir el aletine aktarılır. Bu el aleti ile kullanıcı lazer ışınlarını kontrol eder. Yani istediği yere istediği kadar ve hızda atış yapabilir.

Lazer dozu epilasyonda önemli bir parametredir:
Lazer dozu epilasyonun etkinliğini belirleyen en önemli unsurlardan biridir. Lazer dozunun yüksek olması etkinliği arttırır. Fakat yüksek lazer dozları cilde zarar verebilir. Bu nedenle lazer dozlarını cilt tipine göre dermatoloji uzmanları ayarlarlar. Uzman ve lazer konusunda tecrübeli kişilerin bu uygulamaları yapmaları bu nedenle önemlidir.

Lazer pulse süresi
Pulse süresi lazer enerjisinin ne kadar bir zaman aralığında verileceğini ifade eden bir parametredir. Koyu cilt yapısında olanlarda bu pulse süresi arttırılır.

Alexandrite Lazer Epilasyonun Zararları ve Yan etkileri
Alexandrite lazerler güvenilir lazerlerdir. Fakat başta doğru değerlendirme yapılmazsa yan etkilerede neden olabilirler.

Alexandrite lazerler sadece açık cilt tiplerinde uygulanabilirler. Bu nedenle başt buna dikkar edilmelidir. Koyu tene uygulanır ise yanık ve lekelere neden olabilir. Bronz tende uygulama koyu tenden bile körüdür. Çünkü bronz tende aşırı artmış bir melanin aktivitesi söz konusudur. Cilt açılıncaya kadar beklemek gerekir.

Alexandrite lazerin en çok korkulan başka bir yan etkisi de yüz boyun bölgesine uygulandığında ince tüylerde tetikleme yapmasıdır. Bu yan etki oluşur ise tekrar eden seanslardanda fayda görülmez. Özellikle hafif koyu tenli kişilerde ve ince yüz tüylerinde bu yan etki görülme ihtimali fazladır. Burada ekibin tecrübesi hasta seçiminde başladığından önemlidir. Tecrübeli merkezler alexandrite lazeri yüz bölgesinde uygulamaktan kaçınırlar.

Bu nedenle bu işi iy bilen klinikler genelde alexandrite lazerin yanı sıra diode lazerde bulundurlar. Bu bölge uygulamalarını diode lazerlerle yapmayı tercih ederler.

Alexandrite lazer epilasyon nedir nasıl yapılır
Alexandrite Lazer Epilasyon Uygulaması
Alexandrite lazer epilasyon uygulamasından önce doktorlar görüşme sırasında cilt ve kıl yapısının bu lazere uygun olup olmadığına bakarlar. Alexandrite lazere uygun iseniz doz ayarlaması size özel tayin edilerek uygulamaya başlanır. Uygulama öncesinde bölgeye ağda yapmamış ve cımbızla almamış olmanız gereklidir. Bölgedeki kıllar traş makinesi ile kısaltılır. Bölge kozmetiklerden ve parfümlerden silinerek temizlenir. Daha sonra doktorlar isterlerse test atışı yaparak etkinliği ve ciltte oluşan raksiyonu 15 dakika kadar sonra değerlendirirler.

Alexandrite lazerlerin başlık çapları 18–15–12 mm dir. Yani üç farklı başlık vardır. Bu başlıklardan en çok 15 mm olanı kullanılmaktadır.

Bu uygulama sırasında başlığın alanı kadar olan alandaki tüm kıllar her atışla taranmış olur. Alexandrite lazerlerle uygulama yapılan bölge tamamen taranır.

Her atışta bölgedeki kılların yandığı gözlenir. Bu esnada iğne batması gibi geçici bir ağrı duyulur. Cihazlarda bulunan soğutma sistemleri ve extra soğutmalarla bu his azaltılır. İşlem yapılan alanlarda oluşan hafif kızarma ve kıl köklerinde kızarma ve şişme normaldir. Lazerin etkinliğini gösterir.

İşlem sonrası fazla kızarıklık oluşursa extra soğutma yapılması faydalı olur. Lazer epilasyon uygulanan alan nemlendirici kremlerle nemlendirilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Cevap Ver